צו רישוי עסקים

דף הבית » מאמרים כלליים » צו רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים משנת 1968 קובע כי כל עסק, המוגדר כטעון רישוי בצו רישוי עסקים, חייב ברישיון עסק לפתיחתו ולניהולו. במילים אחרות, כל עסק חייב ברישיון עסק כאשר הוא מוגדר צו רישוי עסקים על פי החוק.

לפני השכרה ושיפוץ הנכס עליכם לבדוק האם העסק שברצונכם לפתוח ולנהל אכן טעון רישוי בידי צו רישוי עסקים. במידה וכן, ורוב מוחלט של העסקים הם אכן טעוני רישוי בצו רישוי עסקים, הרי שעליכם להגיש בקשה לרישיון עסק באגף רישוי עסקים שבמשרד הפנים, ולעמוד בכל הדרישות של הגופים השונים המעורבים במתן הרישיון.

רישוי עסקים הוא אישור המתקבל ממח' רישוי עסקים בעיר בה מוקם הנכס. לדוגמה: אם ברצונכם לפתוח אולם אירועים, לקבלת רישיון עסק תתבקשו לעמוד בדרישות של מס' גורמי רישוי.

על גופים אלה נמנים

המשטרה

בודקת את סוג העסק בייחס לתקנות לאולמות אירועים, סידורי האבטחה במקום, מתן הנחיה על תפוסת המבקרים שניתן להכניס למקום בייחס לגודל העסק וכדומה.

שירותי הכיבוי

בודקים את סידורי כיבוי האש, גלאי האש, ספרינקלרים, יציאות חירום, עמדות כיבוי אש וכדומה.

משרד הבריאות

בודקים את בטיחות המזון המוגש לסועדים, אופן הכנתו ושימרה על תנאי ייצור נאותים כל זאת לשמירה על בריאות הסועדים.

המשרד לאיכות הסביבה

אחראי על בדיקת איכות השפכים המוזרמים מבית העסק לרשת העירונית, איכות האוויר המופק ע"י מערכת הנידוף ביית העסק והשפעתו על הסביבה ואחראי על רעשים ובדיקת דציבלים אשר בית העסק מפיק, ככול וחורג, יידרש בפתרונות אקוסטיים.

צו רישוי עסקים – עניין לא קל

ריבוי הגופים המעורבים במתן רישוי עסקים הפך את התהליך למייגע ומסורבל, הפעלת עסק ללא רישיון היא עבירה פלילית, העוברים על החוק חושפים עצמם לכנסות כבדים, לצווי סגירה, צווי הריסה, הרשעה ורישום פלילי ואף למאסר בפועל.

משרדים רבים קמו כדי לסייע לבעלי העסקים כדי לצלוח את משימת רישוי העסק באופן סביר וללא תקלות מיותרות, אך גם עזרה זו לא תמיד פתרה את בעלי העסקים החדשים מהתרוצצויות רבות ומסיבוכים ביורוקרטים רבים.

הרפורמה החדשה בהוצאת צו רישוי עסקים לעסק

לאחרונה נכנסה לתוקפה רפורמה בכל הקשור לרישוי עסקים. רפורמה זו אמורה לקצר את התהליכים ולפשט אותם בשני אפיקים עיקריים:
1. במתן מזורז של רישיון עסק זמני.
2. בקביעת סטנדרטים ארציים אחידים לקבלת רישיון, בהוצאת חלק מהעסקים ממעגל
הצורך ברישיון וכן בהפרטת הליך רישוי עסקים.
הפרטה זו תעשה בדומה להפרטת מכוני הרישוי לרכב כפי שנעשה במשרד התחבורה, ולאור זאת יפתחו משרדים פרטיים שישיגו את הרישיון לבעל העסק על פי הדרישות השונות מן הגופים המעורבים, ובכך יקלו מאד על בעלי העסקים בקבלת הרישיון המיוחל.

כדי לעמוד בדרישות רישוי עסקים גם לנוכח הרפורמה החדשה ברישוי עסקים, מומלץ להיעזר במשרד הבקיא בכל החוקים והתקנות השונות, כדי לא ללכת לאיבוד בין המשרדים השונים, דבר העלול לגרום להפסד של זמן מיותר וכסף רב.

רישוי עסקים הוא עניין חשוב המעוגן בחוק. פנו לאנשי המקצוע כדי להתחיל את העסק החדש שלכם ברוח טובה – למידע נוסף צרו קשר עם החברה לרישוי עסקים

2018-03-04T00:01:45+00:00