צו רישוי עסקים מחייב הוצאת רישיון עסק כחוק

צו רישוי עסקים מחייב הוצאת רישיון עסק כחוק
5 (100%) 1 vote

חוק רישוי עסקים משנת 1968 קובע כי כל עסק, המוגדר כטעון רישוי בצו רישוי עסקים, חייב ברישיון עסק לפתיחתו ולניהולו. במילים אחרות, כל עסק חייב ברישיון עסק כאשר הוא מוגדר צו רישוי עסקים על פי החוק.

כשאתם באים להקים עסק, עליכם לבדוק האם העסק שברצונכם לפתוח ולנהל אכן טעון רישוי בידי צו רישוי עסקים. במידה וכן, ורוב מוחלט של העסקים הם אכן טעוני רישוי בצו רישוי עסקים, הרי שעליכם להגיש בקשה לרישיון עסק באגף רישוי עסקים שבמשרד הפנים, ולעמוד בכל הדרישות של הגופים השונים המעורבים במתן הרישיון.

רישוי עסקים הוא מסמך שמוציא משרד הפנים המאפשר לכם לפתוח ולהפעיל עסק בתחום מסויים. לדוגמה: אם ברצונכם לפתוח אולם אירועים, תתבקשו בין היתר לעמוד בדרישות של כמה וכמה גופים כדי לקבל את הרישיון.

על גופים אלה נמנים

המשטרה

בודקת את מיקום העסק, סידורי האבטחה במקום, מספר האנשים שיהיו במקום וכדומה.

שירותי הכיבוי

בודקים את סידורי כיבוי האש, גלאי האש, צינורות המים וכדומה.

משרד הבריאות

בודקים את כל נושא התברואה במקום וכן מוציאים רישיון ליצור מזון.

המשרד לאיכות הסביבה

בודק את נושא הרעשים והסביבה הקרובה. במידה והעסק נבנה מן היסוד יידרשו גם אישורי בנייה, בטיחות, אישורים שונים מן המועצה המקומית וכיוצא באלה.

צו רישוי עסקים – עניין לא קל

ריבוי הגופים המעורבים במתן רישוי עסקים הפך את התהליך למייגע ומסורבל עד כדי כך שעסקים רבים מוותרים על הרישיון, ומוכנים להסתכן בהפעלת העסק באופן לא חוקי. הפעלת עסק ללא רישיון היא בלתי חוקית, והעושים זאת צפויים לקנסות, בתי משפט ועד הריסת העסק בפועל.

משרדים רבים קמו כדי לסייע לבעלי העסקים כדי לצלוח את משימת רישוי העסק באופן סביר וללא תקלות מיותרות, אך גם עזרה זו לא תמיד פתרה את בעלי העסקים החדשים מהתרוצצויות רבות ומסיבוכים ביורוקרטים רבים.

הרפורמה החדשה בהוצאת צו רישוי עסקים לעסק

לאחרונה נכנסה לתוקפה רפורמה בכל הקשור לרישוי עסקים. רפורמה זו אמורה לקצר את התהליכים ולפשט אותם בשני אפיקים עיקריים:
1. במתן מזורז של רישיון עסק זמני.
2. בקביעת סטנדרטים ארציים אחידים לקבלת רישיון, בהוצאת חלק מהעסקים ממעגל
הצורך ברישיון וכן בהפרטת הליך רישוי עסקים.

הפרטה זו תעשה בדומה להפרטת מכוני הרישוי לרכב כפי שנעשה במשרד התחבורה, ולאור זאת יפתחו משרדים פרטיים שישיגו את הרישיון לבעל העסק על פי הדרישות השונות מן הגופים המעורבים, ובכך יקלו מאד על בעלי העסקים בקבלת הרישיון המיוחל.

כדי לעמוד בדרישות של משרד הפנים גם לנוכח הרפורמה החדשה ברישוי עסקים, מומלץ להיעזר במשרד הבקיא בכל החוקים והתקנות השונות, כדי לא ללכת לאיבוד בין המשרדים השונים, דבר העלול לגרום להפסד של זמן מיותר וכסף רב.

רישוי עסקים הוא עניין חשוב המעוגן בחוק. פנו לאנשי המקצוע כדי להתחיל את העסק החדש שלכם ברוח טובה – למידע נוסף צרו קשר עם החברה לרישוי עסקים

Share on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on FacebookPrint this pageEmail this to someone

השאירו פרטים וקבלו ייעוץ ראשוני ומידע נוסף