רישוי עסקים נתניה

 
 

 דברים שחשוב לדעת על רישוי עסקים בתוך נתניה

יש לא מעט אנשים, שהיו רוצים להקים עסקים בנתניה. יש לכך כל מיני סיבות. נתניה היא עיר שנמצאת בפיתוח מואץ,רישוי עסקים בנתניה ואף מספקת שירותים רבים לתושבים שנמצאים מסביב. כל מי שרוצה לפתוח עסק בנתניה, צריך כמובן לפנות לאגף רישוי עסקים של העיר. נתניה ידועה בתור עיר שמקפידה מאד על הנושא של רישוי עסקים בתחומה. חשוב להבין שאגף רישוי עסקים לא פועל רק למען בעלי העסקים, אלא גם למען אזרחי העיר. אם אדם חושב שעסק מסוים חורג מהתקנות - הוא רשאי בהחלט לפנות אל אגף רישוי עסקים של העיר. לכן, אם אתם פותחים עסק חדש, כדאי תמיד לפנות קודם כל לאגף רישוי עסקים בנתניה, ולבצע הכל כחוק.

התהליך של רישוי עסקים בנתניה

לאחר שהגשתם את הפניה שלכם לאגף רישוי עסקים של העיר, יתבצע בעצם תהליך שבו העירייה שולחת את החומרים השונים לאגפים השונים. בתהליך של רישוי עסקים, למעשה, אתם תקבלו רישיון גם מתוך גופים מקומיים של העיר וגם מתוך רשויות של המדינה.
אם נתמקד תחילה באגפים העירוניים שיתנו לכם רישוי עסקים, נוכל למצוא מספר אגפים מרכזיים שיבדקו את העסק שלכם. אגף כזה לדוגמא הוא אגף ההנדסה של העיר. אגף ההנדסה של עיריית נתניה אחראי למעשה לאשר את כל תכניות המבנה שאתם שולחים אל אגף רישוי עסקים. האגף גם עוסק בנושא של חריגות והיתרי בניה.
תחת אגף רישוי עסקים, פועל בין השאר גם צוות של תברואנים. הסיבה שצוות התברואנים כפוף ישירות לאגף רישוי עסקים, הוא מכיוון שיש צורך בצוות קבוע של תברואנים, שיתעסק אך ורק בבדיקה של עסקים. ברור שלכל עסק יש תנאי תברואה שונים (אין דין תברואה של מקום שמוכר מוצרי חשמל, כמקום אשר מוכר מזון), אולם ככלל תמיד יהיה עליכם לעמוד בתקנות התברואה של עיריית נתניה.

במידה והעסק שלכם עוסק במכירה של מזון מהחי, הווטרינר העירוני יצור עמכם קשר בנשוא רישוי עסקים, שכן עליו לבדוק את טיב הבשר שאתם מתכוונים למכור, ולראות שהוא ראוי למכירה ולאכילה. כמובן שהווטרינר העירוני גם מטפל בעסקים אשר עוסקים במכירה של בע"ח ומוצרים עבור בע"ח.

עבודה גם מול רשויות ארציות

לאחר שפניתם לאגף רישוי עסקים, בין השאר יהיו גם גופים כלל-ארציים שיבדקו את העסק שלכם, ויראו אם הוא עומד בתנאים של רישוי עסקים. בין הגופים הללו אפשר לציין לדוגמא את משרד התחבורה. משרד התחבורה כמובן עוסק בתחום של רישוי עסקים, עבור בתי עסק אשר עוסקים בהפעלה של כלי תחבורה מכל סוג שהוא - בין אם מדובר על הפעלה של כלי שיט, תחנת מוניות או שירות הסעות פרטי. גוף ארצי נוסף שמופקד על רישוי עסקים מסוימים הוא משרד החינוך. בסמכות משרד החינוך לבדוק רישוי עסקים עבור הפעלה של קייטנות פרטיות, ואגב - גם של מכוני כושר.

Google+ פייסבוק
שלח לחבר
 

החברה לרישוי עסקים
טל' רב קווי: 089316127
פקס 089316128
כתובת: רח' פארן 4, יבנה

מען לתכתובת ת.ד 719
מיקוד 76106 רחובות
e-mail: info@rishuy.co.il

 
בניית אתרים - סטפ נט בע''מ