אם אתם מתכננים להקים עסק חדש, כדאי מאוד שתהיו מודעים למספר דברים חשובים בהם, האם העסק שלכם מחויב ברישיון עסק, איך תוכלו להשיג מימון חיצוני לעסק שלכם, לאיזה גופים עליכם לפנות, באילו נותני שירותים תוכלו להעזר על מנת להתנהל בצורה כלכלית ונכונה וכיצד תוכלו לפרסם ולשווק את העסק כמו שצריך.

רישיון עסק

אם אתם לא בטוחים שהעסק שלכם צריך רישיון עסק, מומלץ לבדוק זאת באמצעות פנייה אל אגף רישוי עסקים. כל עסק המוגדר לפי החוק בצו רישוי עסקים, חייב ברישיון עסק. מדובר על עסקים כגון, מסעדות, אטליזים, בתי קפה, בתי מלאכה, בתי חרושת ועוד. עסק הפועל ללא רישיון עסק, צפוי לקנסות כספיים, לסגירה מיידית ואף חשוף לתביעה משפטית.

מקורות מימון חיצוניים לעסק

במידה ויש לכם הון עצמי בו תרצו להשתמש לפתיחת העסק וניהולו, הרי שזה מצוין. אך כדאי מאוד שלא תוציאו את כל מה שחסכתם במשך שנים ותשאירו את עצמכם ללא שום הון. על כן, תוכלו להשתמש במקורות מימון שונים, שיתנו לכם הלוואות לעסקים. אלו הלוואות מותאמות לבעלי עסקים עם תנאים נוחים. גופים המסייעים בכך הם, קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים וחברות פרטיות המספקות פתרונות מימון נוחים ומצוינים.

פותחים עסק – לאילו גופים אתם צריכים לפנות

ראשית עליכם לפנות למוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, מע"מ – זאת על מנת לפנות תיק עוסק במקומות הללו ועל מנת שיכירו בכם ובעסק שלכם. מעבר לכך, במידה ומדובר על עסק שמחויב ברישיון, יש גם לפנות לאגף רישוי עסקים ולהגיש בקשה לקבלת רישיון עסק. אם לא תפנו לכל הגופים הללו, הרי שאתם עובדים בצורה שאינה חוקית וצפויים לקנסות כבדים מצד הגופים הללו.

התנהלות כלכלית נכונה

נסו להיעזר במשרד רואה חשבון, המספק גם שירותי הנהלת חשבונות, שיטפל לכם בכל הדוחות הכספיים של העסק ויתן חוות דעת והמלצות להתנהלות כלכלית. מעבר לכך, הוא זה שיטפל לכם גם בהגשת הדוחות השנתיים לגופים הגדולים כמו – מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ. זה גם ינהל דוח רווח והפסד, דוח הוצאות ודוחות נוספים, כך שאתם תדרשו לשלם כמה שפחות מיסים למדינה.

פרסום ושיווק העסק

עסק שלא מבצע פרסום או שיווק, הרי שהוא לא קיים. על כן, יש לבצע פרסום באינטרנט, בשלטי חוצות, במדריכים שונים, בעיתונים ועוד. מעבר לכך, על מנת שימצאו ויכירו את העסק, מומלץ שיהיה לכם אתר אינטרנט מקצועי ומרשים ודף פייסבוק פעיל.