אנשים המוגבלים בתנועה עלולים למצוא את עצמם לא אחת במצב לא נעים שבו אין להם איך להגיע, להיכנס או לשהות בבית עסק כזה או אחר. מעבר לחובת העסק על פי החוק להיות נגיש וזמין לכל סוגי האוכלוסייה – מדובר במתן שירות טוב ונעים כאשר בעל העסק עושה מאמצים להנגיש את בית העסק שלו עבור מוגבלי תנועה או אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

גם אם אין סבירות גבוהה שלקוחות כאלה יפקדו את בית העסק – חשוב להציג נגישות גבוהה למען שמו הטוב של העסק והחשיבה על כל סוגי הלקוחות.

על מנת שהעסק יהיה מונגש ללקוחות הסובלים ממוגבלות בתנועה, צריך שתהיה כניסה נוחה ללא מדרגות או הבדלי גבהים על מנת שמי שיושב בכיסא גלגלים יוכל להיכנס בקלות. במידה ובית העסק לא ממוקם בקומת הכניסה חייבת להיות מעלית על מנת לאפשר גישה נוחה וקלה. אם מדובר בחנות, למשל, חשוב מאד שהמעברים לא יהיו צרים אלא רחבים ונוחים למעבר של כיסא גלגלים ללא צפיפות או סכנה לפגיעה בפריטים או בציוד החנות.

הנגשת העסק למוגבלי תנועה

כאשר יגיע אל בית העסק לקוח המוגבל בתנועה יהיה לו מאד נעים לדעת ולראות שחשבו עליו ושנוכחותו בבית העסק לא פחותה בעיני המנהלים מנוכחותו של כל אדם או לקוח אחר. בשנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת לתחום של הנגשת עסקים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים הן על מנת לגרום להם לתחושה של שווים בין שווים והן על מנת להוקיע מן החברה את מי שנוהג באפליה נגד אלה המוגבלים בתנועה או זקוקים ליחס מיוחד כלשהו.

כאשר בית העסק מונגש עבור מוגבלי תנועה הם ירגישו כחלק בלתי נפרד מקהל הלקוחות וייהנו לחזוק שוב ושוב לעסק שלא רואה בהם מטלה או מעמסה אלא לקוחות שווים שהם תמיד ברוכים ומוזמנים. בדרך זו משדר בעל העסק כלפי חוץ שאין שום טרחה או קושי בקבלת כל לקוח באשר הוא לקוח וכיבוד אדם באשר הוא אדם.

שירותים נוספים: תכנון והקמת מפעלי מזון, תכנון מטבחים מוסדיים