ירושלים היא לא רק עיר הבירה של ישראל – היא גם העיר הכי גדולה, מבחינת שטח ואוכלוסיה כאחד. זו גם אחת הערים הרבגוניות ביותר שניתן למצוא לא רק בישראל, אלא אפילו בעולם.

היותה מרכזית כל כך, הופכת אותה למקום פופולארי עבור חתונות, לא רק עבור תושבי ירושלים והסביבה – אלא עבור אנשים מכל הארץ ואפילו העולם. אם גם אתם רוצים לפתוח אולם חתונות בירושלים, אתם כמובן צריכים לפתוח בתהליך של רישוי לעסקים בירושלים. במאמר זה נסקור איך לקבל רישוי לעסקים בירושלים משתי בחינות – גם מהכיוון של אישורים עבור אולם חתונות, וגם מהכיוון של רישוי לעסקים בירושלים עצמה, והתקנות המומלצות על ידי העירייה.

מקבלים רישוי לעסקים בירושלים

התהליך של רישוי לעסקים בירושלים הוא מיוחד מאד, ונבדל משאר הארץ, בכך שהעירייה מראש מפרסמת המלצות לצעדים מיוחדים שכדאי לבעל העסק העתידי לנקוט – ובפרט אם מדובר בעסק גדול כמו אולם אירועים שתופס מקום רב. בתוך שטח העיר יש מקומות רבים שהם רגישים מבחינות שונות לפתיחה של עסקים – מבחינה תברואתית, בטיחותית או אפילו דתית. לכן, לפני שאתם מתחילים בתהליך של רישוי לעסקים בירושלים, העירייה ממליצה כי תפנו למחלקה העירונית למידע תכנוני. אם אתם רוצים לפנות אליהם כדי לקבל מידע לפני שתתחילו בפתיחת התיק של רישוי לעסקים בירושלים, אין שום צורך לפנות בכתב או לתאם פגישה – ניתן לפנות אליהם ישירות טלפונית או בעירייה עצמה. כמובן שרצוי שתגיעו עם כמה שיותר פרטים ותכנונים על העסק העתידי – כך המחלקה למידע תכנוני מתייעצת עם יחידות אחרות כגון מחלקת התברואה, מכבי האש, אגף התחבורה, ועוד מספר אגפים – ואומרת לכם האם אתם יכולים להגיש בקשה של רישוי לעסקים בירושלים.
ברגע שיש אישור לפתיחה של תהליך רישוי לעסקים בירושלים עבור אולם החתונות שלכם, אתם יכולים כמובן לפנות את המחלקה לרישוי עסקים של העירייה, ולהגיש בקשה רשמית. יצוין, שכל אולם חתונות מחויב בהגשת בקשה של רישוי לעסקים בירושלים – אז אין טעם לשאול אם צריך או לא.

רישוי לעסקים בירושלים

מול מי עובדים בעירייה?

לאחר שהגשתם בקשה של רישוי לעסקים בירושלים עבור אולם חתונות, יש כמובן צורך לעבוד מול אגפים שונים. בין השאר תעבדו מול מחלקת התברואה של העיר, הנקראת המחלקה לבריאות הסביבה – היא תפקח על תכנון ובניית המטבח שיהיה לכם, ואף על מערכת האינסטלציה במקום. אגף נוסף שעובדים מולו בתהליך של רישוי לעסקים בירושלים היא המשטרה של מחוז ירושלים – משום שאולם חתונות עתיד לאכלס אנשים רבים, יש צורך לקבל מהם רישוי לעסקים בירושלים מבחינת כמות האנשים המותרת במקום, הוראות האבטחה, הצבת יציאות חירום וכיו"ב.
יש עוד גופים רבים שצריך לעבוד מולם, כדי לקבל רישוי לעסקים בירושלים, ובכל מקרה כדאי לפנות למחלקה העירונית לרישוי עסקים, כדי לקבל את כל המידע הנחוץ.