פותח עסק? סניף חדש לרשת קיימת? שינית או הוספת – בעלות, שינוי פיזי או פריט הדורש רישוי עסקים?

אנו כאן כדי לסייע לך לעבור את ההליכים לרישיון עסק בדרך הזריזה והיעילה ביותר!

אנו נסייע לך להחליט את ההחלטות הנכונות טרם פתיחה או שינוי בעסק, להבין מה נדרש ספציפית לעסק שלך על פי תקנות רישוי עסקים, נבצע בדיקות טרום השכרה/קניית נכס וכמובן נצייד אותך בסופו של דבר ברישיון עסק כחוק. עם צוות מקצועי ומיומן, ותק של למעלה מ-700 תיקי רישוי עסקים מגוונים והיכרות אישית עם דרישותיהם של היושבים באגפי הרשויות המקומיות, אנו נעניק לך מטריית אחריות כוללת שתפנה לך זמן לעבוד ותחסוך לך תקלות ביורוקרטיות.

התקשר עוד היום לייעוץ וקבלת רישוי עסק מהיר: 08-931-6127

קבלת רישוי עסקים - החברה לרישוי עסקים

ע"פ חוק רישוי עסקים קיימים למעלה מ-100 תחומי עיסוק שונים המוגדרים כעסקים טעוני רישוי עסקים ונדרשים בהגשת בקשה לרישיון עסק אל מול הרשויות.

קבוצות הרישוי עסקים בחוק מחולקות ע"פ תחומי עיסוק שונים, כגון: מפעלי תעשייה כבדה (מתכות, פלסטיק, עץ), עסקים בתחום המזון (מפעלי מזון, חברות קייטרינג, אולמות אירועים) ועסקים פרטיים (מסעדות, נגריות ומוסכים). כל עסק המוגדר עפ"י חוק רישוי עסקים כטעון רישוי נדרש להגיש מסמכים ותכניות לרשות המקומית לצורך פתיחת תיק עסק ותחילת הליך רישוי עסקים.

חוק רישוי עסקים אמנם עתיר בפרוצדורות ותקנות שונות אך באמצעות חוק זה דואגות הרשויות לשמירה על בטיחות ובריאות הציבור. בעל עסק אשר ברשותו רישיון עסק מבטיח לעצמו שקט נפשי בביקורות הרשויות ויתרון יחסי על מתחריו.

מה מורכב כל כך בהוצאת רישיון עסק?

קבלת החלטה לפתיחת עסק והגשת בקשת רישוי עסק אינן עניין של מה בכך ויש להן משמעויות כלכליות לא פשוטות, לכן חובה לבצע בירורים ובדיקות טרם השכרת / קניית הנכס.
יש לבדוק מול הגורמים המוסמכים ברשות ומול התקנות השונות כי מיקום הנכס וסוג פעילות העסק המבוקש מתאימים לדרישות הרשויות כגון: שירותי הכבאות, המשרד לאיכות הסביבה, משרד הבריאות, מח' ההנדסה, משרד התמ"ת, משטרה.

במקרים בהם לא נבדקו ביסודיות דרישות הגורמים הרלוונטיים עוד בשלב התכנון, קיים סיכון ממשי כי הכסף והמשאבים הרבים שהושקעו בתכנון ובשיפוץ המקום נזרקו לשווא וכי ללא תכנון מחדש לא ניתן יהיה לקבל את האישור לרישיון העסק המיוחל.

בנוסף, יש לקחת בחשבון כי במקרים מסויימים בעזרת הייעוץ המקצועי הנכון ניתן לקבל הקלות עבור תקנה זו או אחרת ולחסוך בכך כסף רב.

צור קשר וקבל יעוץ ראשוני חינם לגבי העסק שלך

מתי ניגשים לאגף לרישוי עסקים?

לאחר שבצענו את כל הבירורים המוקדמים הנדרשים ווידאנו כי ברשותנו כל המסמכים הנחוצים (תכניות עסק, פרשה טכנית, טופס השלכות סביבתיות וכו'), יש לצרפם לבקשה לרישיון עסק ולגשת למחלקת רישוי עסקים לפתיחת תיק רישוי על שם העסק. החל משלב זה יבצעו הרשות המקומית ושאר רשויות רלוונטיות נוספות לא מעט בדיקות וביקורות על מנת לבדוק כי הבקשה עומדת בכל הקריטריונים המהווים תנאי לקבלת רישיון עסק.