היתרי בנייה שונים לעסקים

להקים ולתפעל עסק במדינת ישראל עתירת הבירוקרטיה זה לא תמיד קל . יש לא מעט תקנות וחוקים שיש לבצע ולא מעט התרוצצויות בין מחשכי הבירוקרטיה הישראלית.
כל עסק מלבד תהליך של רישוי עסקים עליו להוציא את ההיתרים הדרושים לו , ישנם סוגים שונים של היתרים שעסקים שונים מחויבים בהם, כך למשל עסק העוסק בהדברה חייב שיהיה לו  היתר לשימוש ברעלים  . ועסק שרוצה להציב שלט ברחוב צריך לקבל  על כך היתר מיוחד.

להלן סקירה של סוגי  היתרי הבניה הנדרשים היום לעסקים:

1. היתר בניה – היתר בניה הוא היתר הניתן מטעם הוועדה לתכנון ובניה המאשר  כי העסק עומד בכל התנאים ובכל הצווים והתקנות  של המועצה המקומית , ההליך לקבלת היתר בניה לעסק הוא הליך  לא פשוט והוא בד"כ מלווה בסחבת ארוכה ואטית  ומלא בפרוצדורות שונות ודורש מכם לעתים להעזר בלא מעט אנשי מקצוע כמו מהנדסים, אדריכלים ועוד , בנוסף לכך עליכם לקבל חתימות מנציגי רשויות שונות כמו אגף הכבאות או  חברת החשמל או מחלקת תברואה ועוד ועוד.

2. היתר לתוספת בניה –
היתר לתוספת בנייה הוא היתר המיועד לעסקים שמעונינים להוסיף למבנה שלהם תוספת כלשהי,  כך למשל כאשר בית קפה החליט לשדרג את עצמו ולבנות גלריה אטומה מסביב לבית הקפה או כאשר עסק כלשהו החליט להתרחב ולהוסיף  עוד מקומות חניה לאורחים המגיעים אליו.

3. היתר לשימוש חורג –
היתר לשימוש חורג הוא היתר שיש בו צורך כאשר נעשה בקרקע  או במבנה שימוש שחורג מהשימוש שהקרקע  או המבנה יועדו לו.  שימוש חורג קורה במצבים רבים כאשר באמצע של שטח חקלאי  שנמצא על קרקע חלקאית מוקם לו מרכז מסחרי חדש , או שמחסן חקלאי  מוזנח הופך פתאום לגן אירועים מפואר . כל אלו הם דוגמאות לשימוש חורג והם מחייבים פניה לקבלת ההיתר לשימוש חורג. היתר לשימוש חורג הוא היתר שניתן לקבל אותו מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה . היתר לשימוש חורג יכול להיות או כאשר  נעשה במבנה שימוש אחר ממה שיועד לו בתב"ע , או כאשר בעל המבנה שינה את השימוש במבנה שעד עכשיו היה תואם לתב"ע.

4. היתר לשינוי ייעוד המבנה –
שינוי ייעוד המבנה הוא מקרה שבו נעשה במבנה שימוש המנוגד לייעוד של הקרקע. כך למשל כאשר מחסן הנמצא על קרקע חקלאית הופך להיות פתאום מסעדה, או כאשר דירת מגורים הנמצאת בבניין מגורים הופכת למספרה ביתית .  אלו הם מקרים שבהם יש צורך לבקש היתר לשינוי ייעוד המבנה .

אלו הם רק כמה דוגמאות למקרים שבהם יש צורך בהיתרי בניה שונים ובהיתרים אחרים המיועדים לעסקים , תהליך הוצאת ההיתרים הוא כאמור תהליך ארוך, מייגע ומתיש ודורש הבנה רבה בכל האותיות הקטנות של  התקנות השונות של הרשויות השונות הפועלות במדינה.
אנו החברה לרישוי עסקים עוסקים בתהליכי רישוי עסקים נעזור לכם לקבל את כל ההיתרים הללו ונעזור לכם לטפס  ולעבור את מהמורות הבירוקרטיה  המסובכת עד שתקבלו את ההיתר הדרוש לכם.