אם נמאס לכם לעבוד כשכירים, אם אתם חולמים להיות הבוסים של עצמכם, ולנהל את אופי ההתנהלות שלכם בעבודה בהתאם לראות עיניכם – הפתרון הוא פשוט, פתחו עסק עצמאי!יותר ויותר אנשים כיום מחליטים לפתוח בחיים מקצועיים עצמאיים, וחולמים על עסק משגשג. הבעיה היא, שמעבר לחלומות על פתיחת עסק וניהולו מדובר במשימה הרבה יותר קשה משהיא נראית – וכשנכנסים לתוך זה, צריך לוודא שאתם יודעים בדיוק בפני מה אתם ניצבים.

ליווי עסקי – תוך כדי רשיון עסק

פתיחת עסק זהו צעד גדול הן מבחינה כלכלית והן מהיבטים אחרים. לכן, כאשר מחליטים לפתוח עסק ולהתחיל לפעול להשגת רשיון עסק – חובה לוודא שאתם עושים זאת בצורה החכמה והיעילה ביותר שיש. לשם כך, קיימים בישראל מאות גופים, שמעניקים לבעלי עסקים מתחילים ליווי עסקי בכל שלב של פתיחת העסק וניהולו, ומתמקדים בנושאים כמו פיננסים, הוצאת רשיון עסק , בניית תכנית עסקית, הדרכה לאורך תקופת העבודה הראשונית ועוד ועוד.

רישיון עסק – לא מוציאים בלי עזרת מומחה!

אחד הנושאים שמצריכים את מירב הפניות לליווי עסק או ליועץ עסקי, הוא התחום של הוצאת רישיון עסק. החוק בישראל מגדיר כ – 90 סוגים של עסקים, שחייבים לקבל רשיון עסק על מנת לפעול באופן חוקי. ראשית, חוסר היכרות מעמיק עם חוק רישוי עסקים עלול להוביל לכך, שתפתחו עסק ללא רישיון עסק, ותוך מספר חודשים תיאלצו לסגור אותו בהוראת הרשויות, לשלם קנס ולהתחיל את התהליך הארוך והמייגע של הוצאת רשיון עסק. לעיתים, הצרות שינחתו עליכם בשל המחסור של רשיון עסק , עלולים לגרום לכם לוותר על הקמת העסק אפילו לפני שהתחלתם!
גם אם אתם יודעים מראש שהעסק שלכם טעון רישוי עסקים, עליכם לדעת שהתהליך של קבלת רשיון עסק הוא לא פשוט כלל, וכל טעות שתעשו לאורך התהליך של הוצאת רישיון עסק, רק תגרום לכם להתחיל הכל מההתחלה.

אז איך מוציאים רשיון עסק ויוצאים מזה בשלום? רק באמצעות ליווי עסקי של מקצוענים!

לאורך התהליך של הוצאת רישיון עסק, גופים ממשלתיים שונים (משטרה, מכבי אש, משרד העבודה, המשרד לאיכות הסביבה , משרד הבריאות וכמובן – ועדת רישוי עסקים במועצה המקומית) יציבו לכם כל מיני תנאים ותקנות שתידרשו לעמוד בהם, כתנאי לקבלת רשיון עסק. חלק מהתנאים תצטרכו למלא לפני פתיחת העסק, בעוד שעל חלקם תצטרכו להקפיד לאחר פתיחת העסק.
לאחר שכל גוף יקבע את התקנות שלו להנפקת רשיון עסק , נציג מטעם הגוף יגיע לבדוק אתכם, ובמידה ותעברו את הבדיקה, הטיפול בתיק שלכם יועבר הלאה אל הגוף הרלוונטי הבא.

קל להבין, לאור זאת, מדוע התהליך של הוצאת רשיון עסק דורש זמן רב כל כך, ולכן מצריך ליווי עסקי של בעל מקצוע, המתמחה בהוצאת רישיון עסק לסוג העסק הספציפי שלכם.

הפתרון ברור – אם אתם מתכוונים לפתוח עסק חדש, פנו לייעוץ עסקי, וכך תבטיחו לעצמכם התחלה חלקה ונטולת דאגות!