רישוי עסקים הוא תהליך מורכב ומתיש עבור כל סוג עסק החייב ברישיון עסק לפי חוק רישוי עסקים בישראל. אחד מסוגי בתי העסק אשר עבורם תהליך רישוי עסקים הוא ארוך במיוחד הם אולמות אירועים. תהליך רישוי עסקים עבור אולמות אירועים עלול להימשך חודשים רבים ולעיתים הפיתוי לפתוח את האולם לפעילות ולחתונות מבלי לקבל עדיין את הרישיון רב שכן אף בעל אולם אירועים לא מעוניין לוותר על פדיונות עונת החתונות ורבים מבעלי אולמות השמחות לא מספיקים את כל התהליכים של הוצאת רשיון עסק ורשיון יצרן כפי שחשבו שיספיקו.

תהליך רישוי עסקים עבור אולמות אירועים עלול להית לעתים מייאש, שכן יש צורך באישורים, בדיקות, ביקורות והוצאות כספיות לא מבוטלות.אחרי הכל מדובר בעסק המספק מזון ,דורש רמת בטיחות גבוהה וצריך לשמור מפני מפגעים סביבתיים גם כלפי האזור בו הוא ממוקם.

על מנת לעבור את תהליך הוצאת רישוי העסקים בצורה חלקה, מומלץ להיעזר בחברת רישוי עסקים, בעלת מומחיות בתחום רישוי עסקים עבור אולמות אירועים. בעזרת חברה מייעצת תוכלו לעבור את התהליך מהר יותר ולקבל את רישיון העסק המיוחל ביתר קלות.

אולמות אירועים ללא רישיון עסק – עבירה על החוק וסכנה לציבור

אחת הסיבות שבגללן תהליך רישוי עסקים עבור אולמות אירועים נמשך זמן רב, היא שהפעלת אולמות אירועים מצריכה אישורים רבים של מספר גדול של גורמים, שכן אולמות אירועים מכילים בכל אירוע כמות גדולה מאוד של אנשים ולשמירה על בטיחות הציבור מכל היבט חשיבות עליונה. הפעלת אולמות אירועים ללא רישיון עסק נחשבת לעבירה חמורה על החוק.

הרשויות המקומיות והמחוזיות נוקטות בסנקציות חמורות ביותר כנגד בעלי אולמות אירועים המפעילים את האולם ללא רישיון עסק. פעמים רבות מוצאים צווי הריסה נגד האולם והמבנה נהרס קליל, מוטלים קנסות כבדים על בעלי האולם ואף עונשי מאסר. בנוסף, מאז אסון ורסאי, החל הציבור להיות מודע מאוד לחשיבותו של תהליך רישוי עסקים ורישיון עסק עבור אולמות אירועים. כיום יותר ויותר זוגות שמתחתנים או חוגגים אירועים אחרים, בודקים לפני סגירת אירוע את קיומו של רישיון עסק.

אם כן, הפעלת אולמות אירועים ללא רישיון עסק הינה מסוכנת ואף כרוכה בהפסדים עבור בעל האולם ובעונשים הקבועים על פי החוק. כיום כאמור תוכלו להתייעץ עם חברות המתמחות בתהליך רישוי עסקים על מנת לקצר את ההליך ולקבל רישיון עסק בשלום.

רישיון עסק לאולמות אירועים – מה בודקים?

בעת הפעלת אולמות אירועים יש לדאוג לבטיחותו של ציבור גדול במיוחד ולכן, תהליך רישוי עסקים עבור עסקים מסוג זה הוא קפדני ביותר.

תהליך רישוי עסקים עבור אולמות אירועים מצריך אישורים של גורמים כמו משטרת ישראל, שירותי הכבאות, משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה, משרד התחבורה, משרד העבודה, המחלקה לתכנון ובנייה ברשות המקומית או המחוזית ועוד. רק לאחר עמידה בדרישות הגורמים השונים, יינתן לבעל האולם רישיון עסק. בנוסף, תהליך רישוי עסקים עבור אולמות אירועים מצריך מלבד קבלת רישיון עסק, גם קבלת רישיון יצרן.