אולמות אירועים וגני אירועים המספקים שירותים לקהל הרחב נדרשים לעבוד ברשיון עסק. רישיון עסק הוא אסמכתה המעניקה לבעל העסק את האישור להפעילו כחוק כמו תו תקן של מכון התקנים המעיד שהמוצר עבר בדיקת תקינות. לא כל בתי העסק בישראל טעוני רישיון עסק. חוק רישוי עסקים בישראל 1968 מגדיר בדיוק אלו הם העסקים המחויבים בהוצאת רישיון עסק. ישנם בתי עסק אשר ישיגו את הרישיון המיוחל במהרה ויש אשר יחכו לו חודשים רבים ומעייפים. כך לדוגמה – אולם אירועים. תהליך רישוי עסקים עבור אולמות וגני אירועים הוא תהליך מתיש וארוך, ביחס לעסקים אחרים. מדוע? מהסיבה הפשוטה כי אולם אירועים נוגע לבריאות ובטיחות הציבור מכל כך הרבה היבטים ואמור לספק ביטחון למספר רב מאוד של אנשים. תהליך רישוי לעסקים עבור בעלי אולמות אירועים הוא ארוך במיוחד. במהלכו הם נדרשים לעמוד בדרישות וביקורות גורמים רבים, כמו משרד הבריאות, שיוודא את רמת התברואה, הניקיון והמזון במקום, מכבי האש, שיידרשו כמות מספקת של יציאות חירום, מטפים, מערכות כיבוי, ספרינקלרים, מערכות חשמל תקינות ועוד, משטרת ישראל אשר תדרוש אבטחה נאותה, מערכת אזעקות ועוד. אלו הם רק חלק מהאישורים הנדרשים והדרך לקבלת רישיון עסק היא עדיין ארוכה. יחד עם זאת, ברור לכולם כי הליך רישוי לעסקים עבור אולמות אירועים הוא לא רק חיוני, אלא הכרחי. לא רק בגלל שמדובר בעבירה על החוק במידה והעסק יפעל ללא רישיון, אלא בגלל שהפעלת אולם אירועים ללא רישיון עסק מתאים היא פשוט סכנת חיים. דוגמה לכך ראינו לצערנו באסון ורסאי, בו פעל האולם ללא רישיון עסק, רצפת האולם לא נבדקה ולמעשה לא עמדה בעומס הרב של האנשים שעמדו עליה וקרסה. אסונות כגון אלה, בא חוק רישוי עסקים למנוע.

רישוי עסקים לאולמות אירועים – רק עם ליווי

כאמור, אולם אירועים הוא אחד העסקים אשר חייבים ברישיון עסק לפי החוק. כיום בישראל נוקטות מחלקות רישוי עסקים יד קשה מאוד נגד אולמות הפועלים ללא רישיון ואף מוציאות צווי הריסה לאותם אולמות. בנוסף כיום קיימת מודעות רבה בקרב הציבור הישראלי בכל הנוגע לתהליך רישוי עסקים וחשיבות קיומו של רישיון עסק לאולם אירועים. זוגות רבים אשר מגיעים לאולם להתרשם או לקבוע תאריך, בודקים את הימצאותו של רישיון עסק במקום, כתנאי לחתימת עסקה.
אם אתם בעלי אולם אירועים, אתם בוודאי מבינים מדוע אתם חייבים לעבור תהליך רישוי לעסקים, ארוך ככל שיהיה. אי הימצאותו של רישיון עסק תפגע בפרנסה שלכם, תסכן את הציבור ואף תסכן את כל עמלכם. זאת כמובן מלבד העובדה כי מדובר בעבירה על החוק. יחד עם זאת, תהליך רישוי עסקים לא תמיד חייב להיות מסורבל כל כך. עם ליווי מתאים וייצוג הולם מול מחלקת רישוי עסקים הרלוונטית, תוכלו להשיג את רישיון העסק שלכם הרבה יותר מהר ממה שחשבתם. פנו אל מומחי רישוי עסקים וקבלו ליווי וייעוץ מההתחלה ועד הסוף.