מאז ומתמיד חלמתם על עסק שיהיה בבעלותכם. ועתה, אתם רגעים ספורים לפני הקמתו של העסק החדש. על פי החוק במדינת ישראל, נדרש כל עסק בהוצאתו של רישיון עסק לצורך הפעלתו, ובתנאי שתחום עיסוקו נכלל במסגרת העסקים המופיעים בחוק רישיון עסק זה. אם כן, כיצד ניתן לדעת אם נדרש רישיון עסק? על כך, בכתבה הבאה.

משמעותו של חוק רישוי עסק

חוק רישוי עסק, כפי שנקבע בשנת 1968, נועד להבטיח כי כל עסק פועל במסגרת התנאים הנדרשים ועל פי התקנות השונות, שנקבעו במהלך השנים. חוק רישוי עסק זה מגדיר 100 תחומי עיסוק שונים, הנדרשים בהוצאתו של רישיון עסק זה, וכל זאת בהתאם לסוגו, מאפייניו, היקף פעילותו, גודלו וכדומה. במסגרת הוצאת רישיון עסק נדרש העסק בבדיקות שונות, המבטיחות כי איננו פוגע בציבור, איננו מהווה מטרד מכל סוג שהוא, איננו פוגע בעובדיו ובסביבה בה מוקם. בדיקות אלו מבוצעות על ידי גורמים שונים, כמו משרד הבריאות, משטרת ישראל ועוד המבטיחות כי עסק זה עומד בכל הקריטריונים הנדרשים, בהתאם לחוק רישוי עסק. קבלתו של רישיון עסק זה, מחייבת כל עסק בהתנהלות על פי הדרישות המופיעות בו, במסגרת פעילותו. במהלך כל התקופה, רשאית מחלקת רישוי עסקים וכן מחלקות אחרות בעירייה, לבצע פיקוח ולוודא כי העסק אכן עומד בקריטריונים הנדרשים.

איך יודעים אם נדרש רשיון עסק

אם אתם רגע לפני הקמתו של עסק איך יודעים עם נדרש רישיון עסק? , אתם ודאי תוהים אם העסק שלכם נדרש בהוצאת רישיון עסק מתאים. מכיוון שהוצאתו של רישיון עסק הינה בגדר חובה (ובתנאי ומדובר בעסק המחייב זאת), הרי שבמידה ותתפסו ללא רישיון עסק מתאים, תחויבו בקנסות כספיים גבוהים או אף בסגירתו של העסק שלכם. ולכן, חשוב כי תדעו מבעוד מועד לגבי מעמדו של העסק שלכם והאם אכן זקוק לרישיון המתאים. כדי לדעת זאת, תוכלו לבדוק מול חוק רישוי עסקים, לפנות אל הרשות המקומית באזורכם או אף להיעזר בעורך דין בתחום רישוי עסק כדי לבדוק אם אתם אכן נדרשים בהוצאת רישיון עסק זה. משנמצא כי אכן העסק שלכם נמצא ברשימת העסקים הנדרשים ברישיון, יהיה עליכם לפנות אל מחלקת רישוי עסק בעירייה לצורך קבלתו של רישיון עסק זה וכן לעבור את הבדיקות הנדרשות. כדי לוודא כי אתם נוקטים בכל הצעדים הרלוונטיים ועושים זאת כהלכה, מומלץ לכם להיעזר בחברות המתמחות בתחום רישוי עסק, שילוו אתכם לאורך הדרך, החל ממילוי הטפסים השונים הנדרשים לצורך בקשת רישיון עסק ועד הפנייה עצמה אל מחלקת רישוי עסק. תהליך הוצאתו של רישיון עסק הינו הליך ארוך ומורכב. היוועצות במומחים בתחום רישיון עסק וכן הכוונה מתאימה, יבטיחו לכם את קבלתו של רישיון עסק זה באופן המהיר והמקצועי ביותר.