כיצד מוציאים רישיון עסק

בהתאם לחוק רישוי עסקים, קיימים קרוב למאה סוגי עסקים שונים, המחויבים בהוצאתו של רשיון עסק. על עסקים כמו חנויות שונות, סופרמרקטים, מפעלים שונים, חברות שונות ועוד, להגיש בקשה לקבלתו של רישיון עסק מהרשות המקומית, שבאזורה הם ממוקמים. למרות שמדובר בחוק מורכב יחסית, הדורש עמידה בקריטריונים שונים, בבדיקות רבות, היכולות להימשך זמן רב, חוק רישוי עסקים נועד בראש ובראשונה להגן על הצרכנים, על בריאות הציבור ועל בטחונו. חוק רישוי עסקים נועד להבטיח כי העסק, המחזיק רישיון עסק, כנדרש על פי חוק, הינו עסק שעבר את כל הבדיקות המתאימות מטעמם של כל הגופים השונים והוא מוסמך לקיים את עסקיו בהתאם.

מה חשוב לבדוק בטרם הוצאתו של רישוי עסקים

במידה ואתם מעוניינים להקים עסק חדש ולהגיש בקשה לקבלתו של רישיון לעסק זה, בטרם הגשת הבקשה לרישוי העסק, עליכם לבדוק מול הגורמים הרלוונטיים את המשמעויות הנלוות לכך, שכן גם פתיחתו של עסק וגם הגשת הבקשה כרוכות בעלויות כספיות גבוהות. חשוב לבדוק מול הרשות המקומית, שבתחומה ממוקם העסק שלכם, מהו מעמדו המשפטי של המבנה בו יוקם העסק וחשוב גם לברר האם העסק, אותו אתם מעוניינים להקים, עומד בכל הקריטריונים השונים הנוגעים לרשות הכבאות, לבריאות הציבור, לאיכות הסביבה וכדומה. בנוסף, מומלץ לבדוק, בטרם הוצאתו של רישוי עסקים, האם מבנה העסק תואם את תכניות המתאר, כפי שאלו מופיעות ברשות המקומית.

באיזה שלב מומלץ להגיש את הבקשה לקבלתו של רישוי עסקים

משהחלטתם להגיש בקשה לקבלתו של רשיון עסק ובררתם את כל הנושאים השונים הקשורים בכך, עליכם לצרף לבקשה לצורך קבלתו של רישוי עסקים זה, טפסים שונים, כמו, למשל, תכנית העסק, תכניות הנדסיות ועוד, ואותם להגיש למחלקת רישוי עסקים הממוקמת ברשות המקומית. מחלקת רישוי עסקים זו תפתח עבורכם תיק מיוחד ותחל בבדיקות שונות, המבטיחות כי העסק שלכם עומד בכל הקריטריונים השונים, הנדרשים בטרם קבלתו של רישוי עסקים מתאים. גם במידה והנכם מעוניינים לשנות את ייעודו של העסק, למשל, להפוך מספרה למכון קוסמטיקה, עליכם לפנות אל מחלקת רישוי עסקים לצורך קבלתו של הרישיון המתאים. מכיוון שהוצאתו של רשיון עסק זה איננה פשוטה ודורשת בירוקרטיה רבה, שעלולה להיות גם מסובכת, לעיתים, חשוב להיעזר בחברות המתמחות בתחום זה, כדי שתוכלנה לעזור לכם לעבור זאת בהצלחה ובאופן הנכון ביותר, לצד הטפסים הנכונים ושליחתם במועדים המתאימים. הבירורים המקדימים לצד עזרתה של חברה זו, יחסכו לכם זמן רב וכסף רב ויאפשרו לכם לקבל את הרישיון המיוחל.