אתה מתכנן לפתוח עסק? לפני שאתה קופץ למים או עושה צעד כלשהו, כדאי לבדוק האם בית העסק שלך טעון רישיון עסק.
חוק רישוי עסקים בישראל נועד להבטיח את בטיחות וביטחון הציבור. לפני שאתה פותח עסק, כדאי שתדע, כי הפעלת עסק טעון רישוי לעסקים ללא רישיון, תגרור אחריה סנקציות חמורות, החל מקנסות, צווי הריסה ואף עונשי מאסר. לכן, חשוב לברר לפני פתיחת העסק במחלקת רישוי עסקים ברשות אליה אתה מסופח, האם העסק בו אתה מעוניין טעון רישיון. במידה וכן, עליך להתכונן
לתהליך בירוקרטי ארוך, ויפה שעה אחת קודם.

תהליך רישוי עסקים מעמיד בפני בעלי העסקים מגוון דרישות ותקנות בהן עליהם לעמוד, על מנת לקבל את הרישיון המיוחל. פעמים רבות הדרישות כלל אינן תואמות את המבנה של בית העסק ואינן ברות ביצוע מיידי, אם בכלל. לכן, חשוב להקדיש לעניין רישוי עסקים מחשבה עוד לפני שכירת המבנה או רכישתו.

רישוי עסקים – להתייעץ עם מומחים

כיום קיימות חברות המתמחות בתהליך רישוי עסקים, אשר יוכלו לספק לך את כל המידע הדרוש לך, על מנת לקבל את רישיון העסק שלך במהירות ולתכנן את העסק שלך בצורה הטובה ביותר. חברת רישוי עסקים תיידע אותך האם סוג העסק שלך טעון רישיון ובמידה וכן, תייעץ לך על מנת שתוכל לעמוד בדרישות מחלקת רישוי עסקים ושאר הגורמים בהצלחה.

למה צריך להתייחס? קודם כל לייעוד הקרקע – חשוב לבדוק האם ייעוד העסק אותו אתה מעוניין להפעיל תואם או ייעוד הקרקע בתכנית המתאר העירונית. במידה וקיימת התאמה, תקבל אישור ממחלקת רישוי עסקים. במידה ולא, יהיה עליך לבקש היתר לשימוש חורג, דבר שייקר, יאריך את התהליך ואולי אף לא יאפשר קבלת רישיון עסק. בנוסף, תהליך רישוי עסקים מצריך אישורים של גורמים שונים, כגון משרד הבריאות, המשטרה, שירותי הכבאות וכדומה. עוד לפני שתתחיל בתהליך רישוי עסקים, חשוב לבדוק האם קיימות במבנה של העסק דרישות מינימליות, כגון יציאות חירום, ארובות, דרכי גישה וכדומה. חוות דעת של חברת רישוי עסקים, תסייע לך לעתים להחליט האם בכלל מומלץ לשכור את המבנה ולגלות בטרם עת האם ייתכנו דרישות חריגות כלשהן של הגורמים השונים, אשר עלולות לייקר מאוד ולהקשות על תהליך רישוי עסקים.

מומחי רישוי עסקים יסייעו לך להתנהל מול הגופים הרלוונטיים, החל ממחלקת רישוי עסקים ברשות, המשטרה, שירותי הכבאות, משרדי הממשלה הרלוונטיים וכדומה. מדובר במסמכים רבים והתרוצצויות לא מעטות. סיוע של מומחי רישוי עסקים ללא ספק יקצר את התהליך ויחסוך לך המון זמן, כסף וכאבי ראש מיותרים. ייעוץ מוקדם עם מומחי רישוי עסקים יאפשר לך להתאים את בית העסק שלך מבעוד מועד לדרישות ולתקנות השונות, כך שהדרך לקבלת האישורים עד לרישיון המיוחל, תהיה קצרה, מהירה ובטוחה. בהצלחה.