כשמדברים על רישוי עסקים למטבח מוסדי מתייחסים למעשה לפריט רישוי 4.2 א' מסעדה לרבות הגשת משקאות משכרים לצריכה במקום (ושאינו עסק שעיקר עיסוקו במכירת משקאות משכרים לצריכה במקום ההגשה).
פריט הרישוי מתייחס לפעילות המתבצעת במטבח.

קיימים שלושה סוגי מטבחים המסעידים קהל:

1. מטבח הגשה – מטבח שלא מבצע שום פעילות. המטבח מקבל מזון מוכן להגשה ממפעל הקייטרינג ורק מגיש את המנות לסועדים (מקבלים את המזון בגסטרונומים והמזון מוגש בתוך בן מרי). מתקיים בדר"כ בחדרי אוכל.
2. מטבח קצה מתוגבר – מטבח המאפשר לבצע מספר פעולות קצה, למשל, טיגון שניצלים (השניצל מגיע קפוא והמטבח מטגן אותו), טיגון צ'יפס (הצ'יפס מגיע קפוא חתוך בשק ורק מטגנים), חיתוך סלט. במטבח זה ניתן לבצע פעולות קצה נוספות מעבר לקבלת מזון המגיע ממפעל הקייטירינג. אלו פעולות השלמה של הכנת מוצרים שקשה לשנע במטבח קייטרינג. הדבר מצריך מטבח התארגנות הכולל מדורים לשטיפת ירקות ואחסונם, ומדור הכנות. דוגמא למטבח קצה – סניף במקדונלדס.
3. מטבח מבשל – מטבח בו אפשר לבצע את כל פעולות הבישול באופן מלא, עיבוד המוצרים, טיפול בבקר ובעלי כנף, הכנה של סלטים, קינוחים, פחמימות. במטבח זה קיימים הרבה מדורי עבודה, הפרדות, כל מוצר מיוצר במדור שלו וכו'. את כל המנות מכינים במקום.

הליך רישוי עסקים למסעדה המתייחס למטבח מבשל כולל את גורמי הרישוי הבאים:
מחלקת ההנדסה, כיבוי אש, משטרה, נגישות ומשרד הבריאות.
תוקף הרישיון הינו ל 10 שנים.

מידע נוסף על רישוי עסקים למסעדה.