מהו חוק רישוי עסקים ?

חוק רישוי עסקים התשכ"ח 1968 הוא חוק שנועד להגן הן על שלום ובריאות הציבור, והן על בעלי עסקים והכנסותיהם, באמצעות תקנות ובדיקות שונות, שיבוצעו על ידי גורמים ממשלתיים רלוונטיים.

אילו סוגי עסקים מחוייבים בקבלת רישוי עסקים ?

תחת חוק רישוי עסקים מוגדרים כל סוגי העסקים אשר לא יכולים לפעול ללא רשיון עסק . בין  העסקים שמצויים ברשימה זו, נכללים עסקים מתחום המזון, קניונים, עסקים הנמצאים בסיכון גבוה לשוד (המחזיקים בכמות גדולה של מוצרי ערך) ועוד ועוד.
על מנת לוודא, האם העסק שאתם מתכוונים לפתוח הוא טעון רישוי עסקים , מומלץ לברר זאת באגף רישוי עסקים של עיריית העיר שבה אתם מתכוונים לפעול, או לחלופין אצל בעל מקצוע המתמחה בתחום רישוי עסקים .

מתי להתחיל בהליכי רישוי עסקים ?

בעלי עסקים רבים עושים את הטעות של לפתוח עסק, ורק לאחר מכן להתחיל לדאוג לקבל רישיון עסק עבורו. הם מצפים לסיים עם ההליכים של רישוי עסקים תוך מספר שבועות, וכך להמשיך לפעול ללא מפריע. אך למעשה, הליכי רישוי עסקים עלולים לקחת זמן רב בשל מעורבות של גורמים ובירוקרטיה רבה בתהליך.
לכן, הדבר הכי מומלץ הוא לפתוח בהליכי רישוי עסקים בהקדם האפשרי לפני פתיחת העסק, כך שכאשר יגיע יום הפתיחה סוף סוף – תוכלו להתחיל לעבוד בראש שקט.

מי הם הגורמים העורכים בדיקות במסגרת רישוי עסקים ?

על מנת לקבל רישוי עסקים מטעם העירייה, תצטרכו לעבור בדיקות של גורמים ממשלתיים רלוונטיים, אשר יבדקו אם אתם עומדים בתקנות השונות שנקבעו לסוג העסק שלכם. הגורמים הללו יציבו לכם תנאים שונים, שאת חלקם תידרשו למלא לשם קבלת הרישיון, בעוד שאחרים ייבדקו בעת הפעילות השוטפת של העסק שלכם.
הגורמים שמשתתפים בהליכי רישוי עסקים הם: המשטרה, מכבי האש, משרד העבודה, משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה. אגף רישוי עסקים יהיה הגורם המקשר ביניכם לבין הגופים הרלוונטיים, והאישורים שתקבלו יועברו היישר אליו.

חברת רישוי עסקים – למה זה כדאי?

בעלי עסקים רבים מעדיפים שלא לעבור את התהליך הארוך והמייגע של רישוי עסקים בעצמם, אלא לקבל ליווי של חברה המתמחה בתחום זה. עובדי חברות רישוי עסקים הם מנוסים ומחזיקים בידע רב בתחום, כך שהם יכולו לייעץ לכם בנוגע לצעדים שיהיה עליכם לנקוט בדרך לקבל רשיון עסק , וכן ידריכו אתכם, כך שתעברו את כל הבדיקות בקלות ובמהירות.
אל תיתנו לתהליך של רישוי עסקים להיגרר עוד ועוד – פנו לחברה שמתמחה בתחום, ותוך זמן קצר כבר תוכלו לפתוח את עסק החלומות שלכם!