מתכנן לפתוח בית קפה? בשעה טובה!

לצד ההתעסקות עם ציוד לבתי קפה יש לקחת בחשבון שכדי שבית הקפה יפעל כחוק, לא ייסגר בצו בית משפט וכמובן על מנת שתוכל לבטח אותו, עליו לקבל רישיון עסק לפי צו רישוי עסקים.

הבשורה הטובה היא כי הליך הרישוי לבית קפה (בשונה ממסעדה) מעט יותר פשוט מאחר ואין טיפול בבשר, עופות ודגים. הגדרת העסק שלך כ"בית קפה" ופריט הרישוי הרלוונטי לך יקבע כמובן על פי התפריט שיוגש והפעילות המתוכננת במקום.

האם בית הקפה ממוקם במקום הנכון?

בחירת מיקום פתיחת בית הקפה היא הצעד הראשון שעשוי לקרב או למנוע מכם בסופו של דבר לפתוח בית קפה המחזיק ברישיון עסק.

בדיקת התאמת הנכס לייעודו הינו הצעד הראשון שעליכם לעשות.

במחלקת רישוי עסקים תוכלו לקבל לפחות תמונה חלקית אודות ההיסטוריה של הנכס שעליו בכוונתכם להקים בית קפה (במידה והיו בעבר בתי קפה אחרים בשטח המבוקש).

חשוב מאוד לבצע בדיקה הנדסית מעמיקה יותר כדי שלא ישלפו לכם "שפנים מהכובע" לאחר שחתמתם על הסכם שכירות לטווח ארוך.

קחו בחשבון שגם בית קפה שפעל בעבר במקום לא מעיד על "אור ירוק" עבורכם – אינכם יודעים אם הוא לא ביצע עבירות בניה, או שמדובר במטבח ישן שאינו עומד בתנאים המעודכנים של משרד הבריאות.

ייתכן ותרצו לעשות כמה שינויים במבנה הקיים כגון:  להוסיף גגון בכניסה, התקנת במת עץ , הוספת ארובה, מתקני טיהור אוויר, שינוי פנימי במטבח וכו'.

מומלץ להתייעץ עם מומחה לחוק רישוי עסקים על מנת להבין את ההשלכות.

לעיתים תגלו שעלות השיפוץ בנכס ששכירותו נראתה לכם אטרקטיבית להקמת בית קפה, גבוהה מאוד ואולי עדיף לוותר עליו.

בערים מסוימות (כמו בעיר תל אביב) צריך לבדוק מה מדיניות העיריה לגבי שעות הפעילות המותרות לבתי קפה באזור בו העסק עתיד לקום.

רישיון עסקים לבתי קפה

תכנון מטבח עבור בית קפה

מדוע נדרש מתכנן מטבחים שהוא גם יועץ רישוי עסקים לצורך הוצאת רישיון עסק לבית קפה? על מנת לקבל רישיון עסק לבית קפה תדרשו להפעיל יועץ רישוי עסקים/ מתכנן מטבחים /מהנדס/ אדריכל שכן הבקשות לרשויות רישוי העסקים נדרשות על פי חוק בחתימת אדריכל, מהנדס או הנדסאי.

חשוב לזכור שרישיון עסק לבתי קפה אינו מסתיים בחוות דעת מקדמית של משרד הבריאות.

על מנת שבתי קפה יקבלו רישיון עסק עליהם לעמוד בכל הדרישות של יתר גורמי הרישוי לבקשה – הנדסה, תברואה, איכות הסביבה, כיבוי אש ונגישות.

מה שיקבע את מפרט הדרישות של רשויות אלו הוא התפריט שיוגש בבית הקפה והפעילות המתוכננת במקום.

לדוגמא: במידה ובית הקפה מגיש ארוחות בוקר, כדי שתוכל להגיש ביצים תידרש במקרר נפרד לאחסון ביצים גולמיות, במידה ויוגשו במקום סלטים, תכנון המטבח צריך למשל לקחת בחשבון מדור לשטיפה וחיטוי של ירקות, מדור לעיבוד ירקות, מקרר לירקות וכו'. כאמור לכל סוג ידרש האדריכל לתכנן את הפונקציה המתאימה במטבח על מנת שמשרד הבריאות יאשר את המשך תהליך הרישוי.

החברה לרישוי עסקים מתמחה בליווי בתי קפה בהליך הוצאת רישיון עסק ומספקת לך את כל המומחים הנדרשים על מנת לתכנן עבורך את בית הקפה שיאושר על ידי כל גורמי הרישוי במהירות וביעילות.

פנה אלינו בהקדם וחסוך הוצאות יקרות!

רישיון עסק לבתי קפה עם החברה לרישוי עסקים

א. החברה לרישוי עסקים בע"מ מנוסה מאוד בתכנון בתי קפה על פי דרישות חוק רישוי עסקים וגורמי הרישוי המאשרים את ההליך, עם תכנון נכון לעשרות בתי קפה בתל אביב ובשאר חלקי הארץ.

ב. אנו נספק לך תכנון אדריכלי שיאפשר לך לפתוח את בית הקפה עם רישיון עסק בשונה מעבודה עם אדריכל עצמאי שדרישות חוק רישוי עסקים בדר"כ פחות מוכרות לו ובעדיפות משנית.

ג. אנו מתנהלים מול כל גורמי הרישוי ומחויבים לתהליך מלא, בשונה ממתכנן מטבחים שעובד מול משרד הבריאות אך אינו מכיר לרוב את מכלול גורמי הרישוי שהנם חלק אינטגרלי מקבלת רישיון עסק.

ד. הצוות שנעמיד לרשותך ייתן לך מענה בכל היבטי התכנון המורכבים ובסנכרון מלא מול גורמי הרישוי.

תן לנו לסייע לך להגשים חלום ולפתוח בית קפה! צלצל עכשיו – 08-9316127