מתכנן לפתוח בית קפה? בשעה טובה!

לצד ההתעסקות עם ציוד לבתי קפה יש לקחת בחשבון שכדי שבית הקפה יפעל כחוק, לא ייסגר בצו בית משפט וכמובן כדי שתוכל לבטח אותו, עליו לקבל רישיון עסק לפי צו רישוי עסקים לבתי קפה.

הבשורה הטובה היא כי הליך הרישוי לבית קפה (בשונה ממסעדה) מעט יותר פשוט מאחר ואין טיפול בבשר, עופות ודגים. הגדרת העסק שלך כ"בית קפה" ופריט הרישוי הרלוונטי לך יקבע כמובן על פי התפריט שיוגש במקום.

האם בית הקפה ממוקם במקום הנכון?

בחירת מיקום פתיחת בית הקפה היא הצעד הראשון שעשוי לקרב או למנוע מכם בסופו של דבר לפתוח בית קפה המחזיק ברישיון עסק.

בדיקת התאמת הנכס לייעודו הוא הצעד הראשון שעליכם לעשות.

במחלקת רישוי עסקים תוכלו לקבל לפחות תמונה חלקית על ההיסטוריה של הנכס שעליו בכוונתכם להקים בית קפה (במידה והיו בעבר בתי קפה אחרים על הנכס).

חשוב מאוד לבצע בדיקה מעמיקה יותר כדי שלא ישלפו לכם "שפנים מהכובע" לאחר שחתמתם על הסכם שכירות לטווח ארוך.

קחו בחשבון שגם אם פעל בעבר במקום בית קפה עדיין הדבר לא מעיד על "אור ירוק" עבורכם – אינכם יודעים אם הוא לא הסתבך עם חריגות בניה, יצר עבירת בניה או שמדובר במטבח ישן שאינו עומד בתנאים המעודכנים של משרד הבריאות.

ייתכן ותרצו לעשות כמה שינויים במבנה הקיים כגון:  להוסיף גגון בכניסה, התקנת במת עץ , הוספת ארובה, מתקני טיהור אוויר, שינוי פנימי במטבח וכו'.

מומלץ להתייעץ עם מומחה רישוי עסקים על מנת להבין את השלכות.

לעיתים תגלו שעלות השיפוץ בנכס ששכירותו נראתה לכם אטרקטיבית להקמת בית קפה גבוהה מאוד ואולי עדיף לוותר עליו.

בערים מסוימות (כמו בעיר תל אביב) צריך לבדוק מה מדיניות העיריה לגבי שעות הפעילות המותרות לבתי קפה באזור בו העסק עתיד לקום.

רישיון עסקים לבתי קפה

תכנון מטבח של בית קפה

מדוע צריך מתכנן מטבחים שהוא גם יועץ רישוי עסקים לצורך רישיון עסק לבית קפה?

כדי לקבל רישיון עסק לבית קפה תדרשו להפעיל יועץ רישוי עסקים/ מתכנן מטבחים /מהנדס/ אדריכל שכן הבקשות לרשויות רישוי העסקים צריכות להיות בחתימת אדריכל, מהנדס או הנדסאי.

חשוב לזכור שרישיון עסק לבתי קפה אינו מסתיים בחוות דעת מקדמית של משרד הבריאות.

על מנת שבתי קפה יקבלו רישיון עסק עליהם לעמוד בכל הדרישות של יתר גורמי הרישוי לבקשה – תברואה, איכות הסביבה, כיבוי אש ומשטרה.

מה שיקבע את מפרט הדרישות של רשויות אלו הוא התפריט שיוגש בבית הקפה.

למשל במידה ובית הקפה מגיש ארוחות בוקר, כדי שתוכל להגיש ביצים תידרש במקרר נפרד לאחסון ביצים גולמיות, אם יוגשו במקום סלטים תכנון המטבח צריך למשל לקחת בחשבון מדור לשטיפה וחיטוי של ירקות, מדור לעיבוד ירקות, מקרר לירקות וכו'. כאמור לכל סוג ידרש האדריכל לתכנן את הפונקציה המתאימה במטבח על מנת שמשרד הבריאות יאשר את המשך תהליך הרישוי.

החברה לרישוי עסקים מתמחה בליווי בתי קפה בהליך הוצאת רישיון עסק ומספקת לך את כל המומחים הנדרשים על מנת לתכנן לך את בית הקפה שיעבור את כל הועדות במהירות וביעילות.

פנה אלינו בהקדם וחסוך הוצאות יקרות!

רישיון עסק לבתי קפה עם החברה לרישוי עסקים

א. עם תכנון עשרות בתי קפה (בתל אביב ובשאר חלקי הארץ), החברה לרישוי עסקים מנוסה מאוד בהתאמת בתי קפה לדרישות רשויות הרישוי .

ב. אנו נספק לך תכנון אדריכלי  שיאפשר לך קבלת רישיון עסק במהרה בשונה מאדריכל עצמאי שמחויב קודם כל לאומנות שלו ודרישות החוק פחות מוכרות לו (אם בכלל) ובעדיפות משנית.

ג. אנו פועלים מול כל רשויות הרישוי ומחוייבים לתהליך מלא, בשונה ממתכנן מטבחים שאינו מכיר לרוב את מכלול משרדי הרישוי שהם חלק אינטגרלי מקבלת רישיון עסק.

ד.הצוות שנעמיד לרשותך יספק מענה לכל היבטי התכנון המורכבים ובסנכרון מלא. כל פידבק המתקבל מרשות רישוי אחת נלקח בחשבון בזמן אמת לשינויים בשאר היבטי הרישוי.

תן לנו לסייע לך להגשים חלום ולפתוח בית קפה! צלצל עכשיו – 08-9316127