כולם יודעים כי הוצאת רישיון עסק עבור אולם או גן אירועים היא משימה כמעט בלתי אפשרית. מדובר בעסק הנוגע לבריאותם ובטיחותם של אורחים ועובדים רבים מאוד בכל אירוע, ולכן, תהליך קבלת רשיון עסק עבור עסקים מסוג זה הוא ארוך, מסורבל ותובעני במיוחד.אולם אירועים צריך לקבל אישורים להפעלתו ממגוון גורמים: שירותי הכבאות ידרשו הצבת אמצעי כיבוי מתקדמים, מטפים, מערכות ספרינקלרים, יבדקו את יציאות החירום ומספרן, יוודאו כי מערכת החשמל עומדת בדרישות ועוד. משרד הבריאות יערוך ביקורות בכל הקשור לתברואה – היגיינה במקום ובמטבח, טריות המזון, מהיכן הוא מגיע לאולם, אופן העבודה ושמירה על ניקיון במהלך העבודה ועוד.
משטרת ישראל תוודא כי אולם האירועים מספק מקום בטוח עבור האורחים והעובדים בו ותדרוש הצבת אבטחה, התקנת מערכות אזעקה ואבטחה מתקדמות ועוד. המשרד לאיכות הסביבה יבדוק את מערכת פינוי הפסולת באולם, זיהום אוויר, מידת הרעש ועוד.
אישור חשוב עבור רשיון עסק קשור במחלקת רישוי עסקים בעירייה, אשר תבדוק האם אולם האירועים נפתח במקום אשר זהו ייעודו בתב"ע העירונית, או במקרים רבים המחוזית.
אלה הם רק חלק מהגורמים המעורבים בתהליך הוצאת רשיון עסק לאולמות וגני אירועים.
פעמים רבות, בגלל אריכות התהליך ומורכבותו, בעלי אולמות וגני אירועים מפעילים את האולם ללא רשיון עסק. כבר שמענו על מקרים בהם הוצאו צווי הריסה לגני אירועים שפעלו ללא רשיון. ניהול חכם של תהליך רישוי עסקים יימנע מקרים כגון אלה ויאפשר קבלת רשיון עסק במהירות המקסימלית וללא בעיות מיוחדות.

רשיון עסק לאולם אירועים – הכל שאלה של תכנון

על מנת לייעל את הליך רישוי עסקים ולקבל רשיון עסק, מומלץ מאוד כי בעל האולם יפנה לייעוץ מקצועי בחברה המתמחה בתחום רישוי עסקים. אנשי מקצוע אלה ילוו אתכם לאורך כל התהליך ויסייעו לכם לתכנן אותו בצורה המיטבית. אנשי מקצוע ייעצו לכם לתכנן תכנית מקצועית של אולם אירועים, יפנו אתכם אל גורמים מתאימים כמו מהנדסי מזון, מהנדס בקרת איכות ועוד, כך שתוכלו לתכנן את האולם בצורה שתעמוד בכל הביקורות ותאפשר לכם לקבל את כל האישורים. פעמים רבות בעלי אולמות וגני אירועים נדרשים לערוך שינויים שונים בבית העסק על מנת שיתאימו לדרישותיהם, הכרוכים בהוצאות כספיות לא מבוטלות. ייעוץ מקצועי ותכנון מראש יסייעו לכם לבנות תכנית בהתאם לדרישות הכבאות, המשטרה וכדומה, כך שלא תצטרכו לשנות דברים ולהוציא כספים מיותרים.
אנשי מקצוע בתחום רישוי עסקים ילוו אתכם לאורך כל הדרך לקבלת רישיון עסק – הכנת בקשה ובניית תכניות, ייצוג מול הגורמים הרלוונטיים, ביצוע בדיקות מוקדמות בעסק ועוד. בדרך זו, רשיון עסק יתקבל הרבה יותר מהר מהרגיל וגם אתם וגם לקוחותיכם, תוכלו להיות שקטים כי המקום בטוח מכל בחינה ופועל על פי חוק.