בדומה לכל עסק, גם גני האירועים נדרשים בהוצאת רישיון עסק בטרם מתחילים בפעילותם. אולם, שלא כמו עסקים אחרים, הם נדרשים בהוצאתו של רישיון נוסף – רישיון יצרן מזון, שבהוצאתו מחויבים כל בתי העסק בתחום המזון.

רשיון יצרן לגני אירועים – מהו?

על פי חוק, מחויב כל גן אירועים, העוסק בתחום המזון ומכין את המזון שמוגש בו, בהוצאת רשיון יצרן לגני אירועים הניתן על ידי מחלקת שירות המזון, האחראית ומפקחת על נושא זה. ישנם גני אירועים שאינם נדרשים בהוצאת רישיון יצרן לגני אירועים, שכן אינם מפעילים קייטרינג בשמם. אולם, הספקים מולם הם עובדים נדרשים הם עצמם בקבלת רישיון יצרן מזון מתאים ועל כן על גני אירועים אלה לוודא כי הספקים, מולם הם עובדים, אכן בעלי הרישיון המתאים.

כיצד ניתן לקבל רישיון לגני אירועים?

אם אתם מעוניינים להקים גן אירועים, המציע בשמו גם שירותי קייטרינג, במסגרת האירועים שבו, אתם נדרשים, כאמור, בקבלתו של רישיון יצרן לגני אירועים. כדי לקבל רישיון זה, עליכם לעמוד בכל הקריטריונים השונים ובכל התקנות והחוקים, הנדרשים לשם קבלתו. הסיבה לכך הינה לצורך הגנה על בריאות הציבור, שכן התנהלות שאיננה בטוחה ותקינה, בכל הקשור למזון, עלולה לגרום למחלות וזיהומים. בין אם אתם מגישים מזון ובין אם מייצרים אותו בעצמכם, חשוב לשמור על סביבת עבודה נקייה, סטרילית ומתאימה, לצורך שמירה על בריאות הציבור ואיכות הסביבה.

כיצד זה מתנהל?

תהליך קבלת רישיון יצרן לגני אירועים או רישיון יצרן מזון בכלל הינו תהליך ארוך. בתחילתו, יש לתכנן באופן מפורט ומדויק את כל היבטיה השונים של העבודה הקשורה בתחום המזון, כמו אופי העבודה וכדומה. יש לוודא כי כל אלה עומדים בכל הקריטריונים השונים והתקנות הנדרשות. רק לאחר תכנון זה ניתן להתחיל בהקמתו של העסק, ובלבד לאחר קבלת אישור לכל התכניות השונות שתוכננו. משהתקבלו האישורים ובוצעו ההכנות הנדרשות, נערכת בדיקה קפדנית במקום של מהנדס מטעם שירות המזון על מנת לוודא כי אכן גן אירועים זה עומד בכל התקנות והכללים הנדרשים. משהוחלט שאכן זה כך, ניתן רישיון יצרן לגני אירועים. במידה והתגלו תקלות שונות או בעיות מסוגים שונים, מוגשת רשימת תיקונים, אותם יש לבצע על מנת לקבל את הרישיון המיוחל. על מנת לקצר את תהליך קבלת הרישיון, ניתן להיעזר בחברות שונות, המציעות את שירותיהן בתחום זה ועוזרות בקיצור ההליכים הנדרשים לשם כך. חשוב לוודא כי חברות אלו אכן מוסמכות במתן עזרה מסוג זה וכי יש להן את כל הניסיון והידע המקצועי הנדרש על מנת לעזור לכם לבצע את התהליך באופן הנכון והמתאים ביותר. יש לזכור כי גם לאחר קבלתו של רשיון יצרן לגני אירועים, יש להמשיך ולעבוד בהתאם לכל התקנות הנדרשות על מנת להבטיח שירות מקצועי, אמין ובטוח. גני אירועים שאינם יעמדו בתקנות אלו, צפויים, מלבד הפסד לקוחות, גם לביקורת מצד הרשויות וקנסות כבדים.