כמו בכל רשות מקומית גם בהרצליה קיימת מחלקה לרישוי עסקים והיא מטפלת בתהליכי קבלת רישיון עסק. אם אתם מעוניינים לפתוח עסק באזור המוניציפאלי של הרצליה, עליכם לפנות למחלקת רישוי עסקים של העירייה על מנת לקבל את כל הפרטים באשר לקבלת רישוי עסקים.


תהליך רישוי עסקים הינו תהליך מורכב ונמשך זמן רב, מכיוון שנדרשים אישורים של גורמים שונים, וזאת בהתאם לאופי העסק, על מנת לקבל את הרישיון. עיריית הרצליה העמידה לרשות המעוניינים אתר אינטרנט, ובו כל הפרטים הרלוונטים לרישוי עסקים בתחומה. האתר אינו כולל את כל התקנות והדינים האפשריים, אלא מציג בפניכם אינפורמציה חשובה להבנת התהליך של רישוי עסקים. לפני פתיחת כל עסק יש לפנות למחלקת רישוי עסקים כדי לפתוח תיק, ולברר את הדרישות הספציפיות מהעסק המדובר, כדי שניתן יהיה להתחיל בתהליך הבקשה של רישוי עסקים.

חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים הינו חוק הבא להבטיח מספר פרמטרים כדי למנוע פגיעה בציבור ושמירה על הסביבה וכיוצא באלה. בין היתר החוק בא להבטיח:
•    מניעת מפגעים ומטרדים ושמירה על איכות הסביבה.
•    מניעת סכנות לשלום הציבור ושמירה על בטיחות הנמצאים בעסק ובסביבתו.
•    מניעת סכנות של מחלות בעלי חיים וזיהום של מקורות מים מדשנים וחומרי הדברה שונים.
•    שמירה על תנאי תברואה הולמים ובריאות הציבור.
•    קיום כל התקנות הנוגעות לבנייה ולשירותי כבאות.

רישיון עסק

צו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי) קובע לאילו עסקים דרוש רישיון להפעלה ולאלה לא נחוץ. רישיון עסק ניתן על ידי הרשות המקומית בהתאם לתקנות של משרד הפנים. משרד הפנים קבע קבוצות של עסקים הזקוקות לרישוי עסקים, ביניהם תחומים כגון:
בריאות, רוקחות וקוסמטיקה, דלק ואנרגיה, חקלאות ובעלי חיים, מזון מים ופסולת, מסחר ושונות, עינוג ציבורי, נופש וספורט, רכב ותעבורה, שמירה ואבטחה, תעשייה ומלאכה ועוד.
כדי להתחיל את תהליך הוצאת הרישיון יש לגשת למחלקת רישוי עסקים בעירייה ולברר מהן התקנות הרלוונטיות לכל עסק ועסק. כמו כן, כל אחד המעוניין לעשות שינויים בעסק שלו לרבות שינויים בעלי משמעות כלכלית יש חובה לעדכן את רישיון העסק שלו.

חשוב לדעת: עסק טעון רישוי עסקים הפועל ללא רישיון צפוי להגשת כתב אישום נגדו בגין הפעלת עסק ללא רישיון. העסק עלול גם להיסגר מנהלית ובמקרים מסוימים לעמוד בפני הריסה.

רישוי עסקים – פנו למקצוענים

מכיוון שתהליך רישוי עסקים הינו ארוך ומורכב, ולעיתים אף מסורבל בבירוקרטיה סבוכה, ומאחר וישנם גורמים רבים שמולם יש להתנהל כדי לקבל רישיון לעסק, כדאי להיעזר בשירותיו של משרד המתמחה בליווי עסקים להוצאת רישיונות עסק. עזרה כזו עשוייה לחסוך לכם זמן וכסף רב וכן טרטורים רבים ומיותרים. אל תקלו ראש בתהליך הרישוי. פנו לייעוץ ולליווי מקצועי כדי להסיר דאגות מעל ראשכם.