רישיון עסק לחניון מתייחס לפריטי רישוי עסקים העוברים להתייחסות מח' הנדסה בעירייה, כיבוי אש, משטרה ולעיתים איכות הסביבה.

קיימים פריטי רישוי לחניון בתשלום, חניון שאינו בתשלום אך גודלו מעל 500 מ"ר ומשמש באי מרכז מסחרי,  חניון פתוח, חניון מקורה/תת קרקעי.

גורמי רישוי עסקים המעורבים בהליך הוצאת רישיון עסק לחניון

כיבוי אש – מערכות היקפיות כמו הידרנטים, עמדות כיבוי אש, דרכי מילוט מהחניון

משטרה– בטיחות. האם למשל קיימת כספת בעמדת החניון

איכות הסביבה – רלוונטי בחניון תת קרקעי . בחניונים מתרכזים גזים של רכבים ועל כן נדרש לבדוק כי קיימות מערכות מתאימות לפינוי הגזים, כיבוי אש דורש מערכות גילוי אש וכדו'.

במסגרת הליך הרישוי יש לערוך תכנית לרישיון עסק ולצרף נספח מטעם יועץ בטיחות אש המראה את כל המערכות הנדרשות.

התכנית עוברת לגורמי רישוי העסקים הרלוונטים לקבלת התייחסות והנחיות בהתאם.

רישוי עסקים לחניונים – מדוע איתנו?

בקשה לרישיון עסק חייבת להיות ערוכה וחתומה על ידי איש מקצוע שהוא מהנדס או הנדסאי.

האם להסתפק בשירות זה? כן, במידה והכל הולך חלק ובמידה ואתם מוכנים, בשם ההליכה "על בטוח" לבצע את כל מה שדורשים מכם וזאת על אף שעבור דרישות מסוימות  ניתן לבקש הקלה או למצוא בעזרת ייעוץ נכון פתרונות חלופיים.

לא לכל דרישה יש להיענות

במידה ואחד מגורמי הרישוי קובע דרישות שגרתיות ולקחתם הנדסאי או מהנדס להכנת התוכניות לרישיון (אך לא שירות ליווי מלא להוצאת רישיון עסק כשלנו), אותם ברי חתימה אינם יודעים בד"כ לתת את המענה לדרישות הללו מאחר ואינם מתמחים בתחום רישוי עסקים .

במצב כזה יתכן שתאלצו להתמודד לבד או שינחו אתכם ללכת על הצד הבטוח ולבצע את הדרישות במלואן כפי שהתקבלו.

העניין הוא שנושא רישוי עסקים הינו תחום בו ישנם חלקים אפורים. כלומר חניון הנמצא בהליך רישוי עסק עלול לקבל דרישה למערכות יקרות של בטיחות אש (שעלותם מסתכמת בהוצאה כספית רצינית) ובעיר אחרת לא תגיע דרישה כזו. רק חברה מנוסה המתמחה בליווי להוצאת רישיון עסק תכיר את כל התקדימים ותדע לדחות על הסף בקשות לא ראליות. לכם זה עשוי לחסוך כסף רב וזמן.

החברה לרישוי עסקים  עובדת מול כל רשויות הרישוי ובעלת ניסיון רב בהוצאת רישיון עסק לחניונים .

אנו נדע לומר מתי דרישה של פריט רישוי היא הכרחית לביצוע ואין ברירה אלא להשקיע כסף כדי לעמוד בדרישות ומתי דרישה כלשהי היא מופרכת, לא בוצעה ע"י חניונים אחרים בעבר ויש לפעול להסרת הדרישה.

אנו שומרים על כספך ויודעים לא רק לחתום על מסמכים אלא להתנהל מול רשויות הרישוי -לטפל בבעיות לא צפויות,לשקול דרישות לגופן ולהוציא עבורך רישיון עסק ביעילות מירבית ובעלויות חסכוניות.