כאשר ניגשים לטפל בהליך רישוי עסקים עולה לעיתים ההתלבטות האם עבור תהליך הוצאת רישיון עסק נכון לקחת יועץ מומחה נפרד לכל תחום (דוגמאת יועץ נגישות, אדריכל, יועץ בטיחות אש וכו') או להעזר בחברה אשר מספקת את מכלול השירותים הקשורים ברישוי עסקים ויכולה להמליץ על יועצים נדרשים להליך מטעמה.

ברמה התיאורטית יתכן ותדרש באדריכל לעריכת התוכניות וליווי להוצאת הרישיון ללא צורך ביועץ נוסף לטיפול בהליך הרישוי אך במקרים רבים התמונה מורכבת יותר ובשלבים שונים של ההליך יתכן ותידרש להסתייע גם ביועץ אינסטלציה, בטיחות, תנועה וכדומה..

הניסיון שלנו בהליך הוצאת רישיון עסק כולל גם ייעוץ שעשוי לחסוך לך הרבה כסף. כיצד?

אנו מטפלים בכל היבטי הרישוי ורואים את התמונה הרחבה אשר כוללת לא פעם התנגשויות בין מחלקות וניגודי אינטרסים. תפקידנו הינו לסייע לך בקבלת החלטה מושכלת וכלכלית בשיתוף היועצים עימם אנו עובדים.
מאחר ואנו אמונים על השגת רישיון העסק ולא רק על עריכת התוכניות לרישיון, לנגד עינינו עומדת טובת העסק כמכלול.bussiness

ניקח לדוגמא רשת חנויות המעוניינת לפתוח סניף חדש.
במידה ואותה רשת נדרשת בהוצאת רישיון עסק לאחד הסניפים ותפעיל יועץ נגישות עצמאי (או תיעזר ביועץ נגישות מטעם הרשות) סביר להניח שאותו יועץ נגישות יבקש ליישם את אמצעי הנגשה המקסימליים על פי התקנות היבשות .
מנגד מנהל השיווק של הרשת עשוי לדרוש להגדיל דווקא את רווחי הרשת ע"י צמצום שטחי יישום הנגישות ויבקש ,למשל, שלא בכל קומה יוקצו שירותים לנכים. התקנות מתיחסות לרוב לקבוצה רחבה של סוגי עסקים ויכול מאוד להיות מצב בו העסק שלך כלל אינו נדרש בביצוע חלק מההנחיות או שניתן לקבל הקלות באזורים מסוימים (באזורים ללא קבלת קהל למשל).
במידה והחנות נמצאת בגובה 5 מדרגות בתוך מבנה ישן אשר לא ניתן להנגישו ולפיכך נכים ממילא לא יוכלו להגיע לאותה חנות , נציע לבחון מסלול פטור.

כחברת ייעוץ לרישיון עסק המלווה חברות לאורך כל ההליך, תפקידינו להציף את כל האפשרויות וגם את ההשלכות של כל קו פעולה כך שתוכלו לקבל החלטה מושכלת.

דוגמא אחרת מתחום המזון- מנהל בינוי בסופרמרקט אינו מעונין לבצע הפרדה בין המעדניה החלבית לבין מחלקת האיטליז על מנת לחסוך בכוח אדם, אך על פי התקנות היבשות נדרשת הפרדה מאחר ובאטליז נמכר בשר חי ואילו במעדניה נמכרים נקניקים מוכנים למאכל. הוטרינר הרשתי עשוי לא לאפשר זאת (ידבר על העברת חיידקים מהטיפול בבשר נא לבין עיסוק עם הנקניקים במעדניה למשל).
אך משרד הבריאות בתנאים מסוימים דווקא כן יאפשר הקלות בנושא ועל כן יש לבחון לעומק האם המקרה רלוונטי לקבלת הקלות. בנקודה זו יש לבחון מה הפעולות המתבצעות באטליז, שכן במידה ומבוצעת שקילה ואריזת הבשר בלבד ולאחר מכן החלפת כפפות, ניתן יהיה לבקש הקלה להצבת עובד אחד עבור שתי המחלקות ועל ידי כך לחסוך בכ"א.

החברה לרישוי עסקים הינה גוף מקצועי הפועל מול רשויות רבות ומגוון רחב של עסקים. נשמח לסייע גם לך בהליך רישוי עסקים והתנהלות נכונה מול הגורמי הרישוי הרלוונטים.