רישוי לגן אירועים

בשנים האחרונות, בשל הגברת האכיפה בנושא, ניתן לראות יותר ויותר גני אירועים שפונים לקבלת רישוי עסקים הולם.
מדובר בערבוביה של גני אירועים ותיקים כמו רבים מאלו שנבנו על גבי קרקעות חקלאיות וגני אירועים חדשים שלמדו לקח ורוצים לחסוך לעצמם את הבלגאן בעתיד. 
ישנם מיקרים בהם הליכי רישוי עסקים מהסוג הזה עלולים לקחת המון זמן, זמן שיצא על הליכים בירוקרטים ומשפטיים מייגעים כשלא תמיד התוצאה שבסופן תהייה זו שלה מייחלים ולעומת זאת יש מקרים בהם רישוי לעסק כמו גן אירועים או אולם אירועים יכולים להיות עניין זריז וחלק. להגברת הסיכויים שלכם להליך מהיר וחלק אנו ממליצים להתחיל לערב אנשי מקצוע כמה שיותר מהר, רצוי עוד משלב התכנון. לא רק שהכנת התיק לרישוי הוא מלאכת נמלים, מדובר בתחום יחסית דינמי שמשתנה לא מעט, שינויים שאנשים מהשורה אינם ערים אליהם ואנשי מקצוע איכותיים עושים זאת מעניינים להיות מודעים להכל, כולל תוספות, עדכונים, שינויים בנוסח וכו' וזאת על מנת לתת שירות אמיתי שיוביל את הלקוח אל הרישיון המבוקש.

מה בוחנים בהנפקת רישוי לגן אירועים?

רישוי עסקים הוא הליך שהותקן על ידי המדינה במטרה להגן על האזרחים, לשמור על הסביבה ולהגן על הרכוש. זוהי חובתה של המדינה והיא מבצעת אותה באמצעות רשויות שונות, את האלמנט הסביבתי בודק האגף לשמירה על איכות הסביבה באותה רשות בה מוגשת הבקשה לרישיון, את ההגנה על האזרחים מספק בעיקר משרד התברואה עם דרישתו לרישיון יצרן, רישיון שכל עסק העוסק במזון מתבקש להנפיק ועליו לעמוד בדרישות תברואתיות שונות ומגוונות בכדי לעשות זאת,  ואת ההגנה על הרכוש מספקת בדיקת משטרה ושירותי מכבי אש. אלו הם רק חלק מהגופים שנוטלים חלק בכל תהליך רישוי עסקים, כאשר מספר הגופים ואופיים תלוי באופיו של העסק הנבחן כמו גם בזמן עריכת הבדיקה.

רישוי הולם זה טוב לעסק

רשת האינטרנט מלאה בדיווחים אודות גני אירועים שונים בכל רחבי הארץ שפועלים כיום ללא רישיון, המידע הזה נגיש לכולם ויכול להזיק מאד לעסקים. בנוסף, מה שלא כל בעל גן אירועים מבין, התקנות והחוקים אומנם לא מקלים ראש אבל ציות להם נועד בעצם לכסות גם על הגן עצמו ולוודא שהוא מספק את התנאים הטובים ביותר כשכל הסכנות הפוטנציאליות זוכות ליחס הולם ולפתרון נכון. עסק שמחזיק ברישיון עסק למעשה מחזיק חותמת שמאשרת את האיכות שלו, מאשרת שמדובר במקום בטוח לאנשים שנמצאים בו כמו גם לסביבה מכל בחינה אפשרית. למה שצרכנים יבחרו בגן אירועים "לא חוקי" ולא מבוקר כשיש באפשרותם פשוט לבקש לראות רישיון ולדעת שאם יש כזה אז הם יכולים להירגע, לחגוג את האירוע שלהם בראש שקט מבלי לדאוג להרעלת מזון, מפגעים בטיחותיים או כל סכנה שלא תהייה.