אולמות אירועים מחוייבים על פי חוק רישוי עסקים להחזיק ברישיון לעסק בתוקף. עסק שלא עובד עם רשיון עסק בתוקף צפוי לקנסות כבדים, לסגירת העסק, הליכה לבתי משפט ועד להריסתו על ידי הרשות.
הפעלת עסק ללא רשיון יצרן לגני אירועים (אישור ליצור מזון) היא עברה על החוק, ועלולה לפגוע גם בעסק עצמו וגם בלקוחות או באורחים המגיעים למקום. מאז אסון ורסאי שבו התמוטטה ריצפת האולם ומספר רב של אורחים נפלו אל מותם במסיבת החתונה שנערכה במקום, הקשיחה רשות רישוי עסקים את דרישותיה והגבירה את הפיקוח והאכיפה. לפיכך, השגת רישיון עסק לאולמות אירועים איננו עניין פשוט עבור בעלי העסקים, והתהליך הנדרש על מנת לעמוד בהצלחה את כל תקנות רישוי עסקים באולמות אירועים הינו ארוך במיוחד, מסורבל ובירוקרטי, ולעיתים רבות מתסכל מאד.

תקנות רישוי עסקים באולמות אירועים כוללות דרישות שונות מגופים שונים:

•    תוכנית העסק ומיקומו הכולל פירוט מטרת השימוש באולם ומקומו וכדומה
•    דרישות מהמשטרה בכל הנוגע לאבטחת המקום בהתאם לגודלו, מס' האורחים וכדומה
•    דרישות שירותי הכבאות בכל הנוגע לאביזרי כיבוי אש גלאי אש וכיוצא באלה
•    דרישות משרד הבריאות בכל הנוגע למזון, יצור מזון, ניקיון ותברואה
•    דרישות המשרד לאיכות הסביבה בכל הנוגע לרעש

תקנות רישוי עסקים לאולמות אירועים אמנם מרובות וסבוכות ונכון, כי שילוב רב של דרישות ותקנות כדי לקבל רישוי עסקים מביא רבים מבעלי עסקים אלה לתסכול רב, אך השגתו מחויבת המציאות, ואין לחשוב כי ניתן יהיה להפעיל אולם אירועים ללא רישיון עסק.

חשיבות רישיון עסק לאולם אירועים היא קריטית, מכיוון שללא הרישיון לא יתאפשר הפעלת האולם. כמו כן, רישוי עסקים לאולמות בה לוודא, כי העסק בטוח לאורחים הנכנסים בשעריו, וכי שהותם שם תהיה בטוחה מכל האספקטים האפשריים.

אנשים רבים המעוניינים להשכיר את שרותיו של אולם אירועים מקפידים כיום על רישיון עסק בתוקף, במיוחד לאחר אסון ורסאי. אולם ללא רישיון עסק עלול למצוא עצמו ללא לקוחות, ואף להיגרר לבתי משפט בגין תביעות שונות. המודעות של הצרכנים כיום הרבה יותר גבוהה לעסקים עם רישיון עסק בתוקף, ואין ספק שגם פרמטר זה מוסיף משקל לא קטן לנחיצות השגת הרישיון.

תקנות רישוי עסקים באולמות אירועים – מחייב ייעוץ מקצועי

בעלי עסקים רבים מתוסכלים מהבירוקרטיה והסיבוכים הקשורים בקבלת רישיון עסק,  ולכן מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי שיוכל ללוות אתכם כל הדרך מהגשת הבקשה ועד לקבלת האישור המיוחל. ייעוץ זה יחסוך לכם זמן רב, כסף ועוגמת נפש מיותרת.

אם אתם חושבים להיכנס לעסקי אולמות האירועים, ואתם מעוניינים להגדיל את מספר הלקוחות שלכם ולגרום להם ליהנות בשקט נפשי שלם, עליכם להשיג רישיון עסק באמצעות סיוע מקצועי שיאפשר לכם להתמקד בעסק וברווחיו ולא בבירוקרטיה מעצבנת ומתסכלת.