אולם אירועים הוא בית עסק עבורו קבלת רישיון עסק הינה תהליך סבוך וארוך, מהסיבה הפשוטה, שהוא מכיל כמות גדולה מאוד של אנשים.
לשם הפעלת אולם אירועים כחוק נדרשים אישורים משירותי הכבאות, המשטרה, הרשות המקומית או המחוזית ועוד. בנוסף, מלבד רישיון עסק וכתנאי לקבלתו, אולם אירועים חייב רשיון יצרן לאולם אירועים לשם הפעלתו. רישיון יצרן מזון נדרש עבור אולם אירועים, מאחר והוא מייצר מזון. קבלת רשיון יצרן לאולם אירועים מצריכה לרוב אישורים רבים ואורכת זמן רב.

מטרתו של רשיון יצרן לאולם אירועים היא ברורה – שמירה על בריאות האורחים והעובדים באולם. אך על מנת להבטיח זאת, יש צורך בבדיקות רבות ועמידה בתנאים רבים. רשיון יצרן לאולם אירועים ניתן על ידי משרד הבריאות, כאשר שתי המחלקות האחראיות עליו במשרד הן מחלקת בריאות הסביבה ומחלקת שירות המזון.

שתי המחלקות הללו בודקות בטרם הנפקת רשיון יצרן לאולם אירועים את תשתיות האולם, מערכת המים והביוב, רשימת ספקי המזון לאולם (צריכים להיות בעלי רישיון יצרן מזון), גודל המטבח, חומרי הגלם וטריותם, ניקיון ושמירה על היגיינה, אזור הגשת האוכל, כמות המזון המיוצרת, מספר העובדים ושעות עבודתם, מאלו חומרים עשוי הציוד לייצור האוכל ועוד בדיקות רבות וחשובות.

הגשת בקשה עבור רישיון יצרן לאולם אירועים

כאמור, אולם אירועים צריך על פי חוק רישיון יצרן מזון מטעם משרד הבריאות לשם הפעלתו. על מנת שהרישיון המיוחל אכן יונפק, על בעל אולם האירועים להכין היטב את בית העסק שלו ולהתייחס לכל ההיבטים האפשריים, על מנת שלבסוף יוכל לקבל רישיון יצרן לאולם אירועים. חשוב ומומלץ להתייעץ עם חברה המתמחה בתחום רישוי עסקים אשר תסייע לך לקבל רישיון יצרן לאולם אירועים ביתר קלות.

עם הגשת בקשה למשרד הבריאות עבור רשיון יצרן לאולם אירועים, על בעל העסק להגיש תכניות הנדסיות של האולם, תכניות המפרטות בדיוק את תהליכי ייצור האוכל ועוד. בקשה לקבלת רשיון יצרן לאולם אירועים תיבדק על ידי מהנדס מזון, תברואן ועוד. רק לאחר שהאולם יעמוד בכל הדרישות, יונפק רשיון יצרן לאולם אירועים.

רשיון יצרן לאולם אירועים – חשיבות

כאמור, מטרתו העיקרית והחשובה של רשיון יצרן לאולם אירועים היא דאגה לבטיחות וביטחון הציבור. אולם אירועים אשר לא יעמוד בתנאים לקבלת רשיון יצרן לאולם אירועים לא יקבל רישיון עסק. בעלי אולמות רבים, אשר התייאשו מהבירוקרטיה והסחבת והפעילו את האולם ללא רישיון יצרן מזון ורישיון עסק, נענשו בחומרה – קנסות ואף צווי הריסה למקום.

בנוסף, קיימת מודעות רבה כיום בקרב הציבור לנושא רישיון יצרן לאולם אירועים ורישיון עסק, ורוב האנשים לא יעשו עסקים עם אולם שאינו מחזיק בהם. הדרך הקלה והבטוחה ביותר להגיע אל רשיון יצרן לאולם אירועים ורשיון עסק היא בסיוע מומחים בתחום רישוי עסקים, שיסייעו לך להפעיל את האולם על פי החוק בהקדם האפשרי.