מהו רשיון יצרן

רישיון יצרן הוא רישיון  שחייבים בו סוגים שונים של חברות ומפעלים המייצרים מוצרי מזון  שונים, החל  ממפעל המייצר ממתקים, וכלה  בחברה המייצרת  ומשווקת ירקות קפואים.כל חברה או מפעל המשתייכים לענף  המזון ועוסקים בייצור מוצר חדש  ומשנים את צורתו ואת טיבו של מוצר מזון כלשהו חייבים לקבל רישיון יצרן  שהוא תנאי לקבלת רישיון העסק .

עסק שקיבל רשיון יצרן היא   עסק שעמד בכל התקנות והחוקים של הרשויות השונות , ניתן היום למצוא ספרים עבי כרס העוסקים בתקנות ובחוקים שאותם יש למלא כדי לקבל רשיון יצרן.
רישיון יצרן הוא תהליך ממושך ומייגע המציב לא מעט חסמים בירוקראטיים וגם כספיים בפני  כל עסק או מפעל הקשורים לענף המזון, במהלך תהליך זה יידרש בעל המפעל או העסק לבצע  לא מעט התרוצצויות בין אגפיה החשוכים של הבירוקרטיה  הישראלית, ולהיאזר בסבלנות רבה. .

תהליך קבלת רישיון יצרן כולל בתוכו שלב תכנוני , ושלב ביצועי, ראשית יש לתכנן את המבנה  על כל מרכיביו ואת אופי העבודה כך שיעמדו בכל התקנים הדרושים,  ורק לאחר שנוודא שאכן התכנון שלנו מותאם לכל התקנות של הרשויות השונות נכל לצאת לדרך ולבצע הלכה למעשה את תהליך בניית המפעל  או העסק בהתאם לתקנות השונות. ולאחר מכן  תתחיל העבודה  המעשית במפעל .

למה אנו חייבים לקבל רישיון יצרן

מטרתו של רישיון יצרן היא מטרה חיובית, חשובה  ונכונה  שמונעת אנרכיזם בענפי הייצור השונים ומבטיחה שמירה על ניקיון, על מניעת זיהום אוויר, ומונעת פגיעה בבטיחות הציבור ובבריאות הציבור. רישיון יצרן הוא תעודת הביטוח של העובדים של החברה היצרנית ושל הלקוחות שירכשו  את מוצריה של החברה היצרנית , רישיון יצרן מבטיח לחברות השונות מעגל לקוחות רחב שיהיה מעוניין לקבל שירותים מחברה שיש לה רישיון יצרן ואשר עומדת בכל התקנות.
חברה שאין לה רישיון יצרן ולכן לא תקבל רישיון עסק היא חברה שנאלצת להתמודד עם מוניטין שלילי ולכן סביר שמעט מאוד  אנשים ירצו להיות לקוחות  שלה, בנוסף לכך העדר רישיון יצרן יכול להביא לתהליכים משפטיים של הרשויות השונות נגד המפעל או החברה היצרנית.

מי הן הרשויות הקובעות תקנות וחוקים  הקשורים לרישיון יצרן

יש רשויות רבות שקשורות לתקנות ולחוקים שמופיעים ברשיון היצרן,  כל מפעל או חברה יצרנית יצטרכו להתמודד מול רשויות אחרות בהתאם לאופי העבודה בחברה. כך למשל  מפעל המייצר שמני מאכל, יצטרך להתמודד מול רשות המזון במשרד הבריאות  ואילו חברה המייצרת פיצות קפואות תצטרך לעמוד בתקנות של האגף לבריאות הציבור במשרד הבריאות.

יש היום חברות שונות המציעות שירותים שונים שמטרתם קיצור תהליכים מול הרשויות השונות וביצוע נכון  ומהיר של תהליך רישוי עסקים ,  אנשי רבים היוזמים פתיחה של עסק או שינוי של עסק מחליטים לפנות לחברות מסוג זה  שבעזרתן ניתן  לקבל את כל השירותים הנדרשים במהלך תהליך רישוי עסקים. אנו "החברה לרישוי עסקים" נשמח לספק לכם כל מידע שתזדקקו לו  ולהעניק לכם שירות יעיל בכל מה שקשור  לתחום הנרחב של  רישוי עסקים על כל מרכיביו.