מתכנן לפתוח מסעדה? בשעה טובה! אתה בטח עסוק מעל הראש בתכנון והקמה, רכישת ציוד למסעדות ועוד, אך חשוב שתזכור: על מנת שהמסעדה תפעל כחוק עליך להוציא רישיון עסק כחוק.

תוקף רישיון עסק למסעדה הינו 10 שנים.

גורמי הרישוי המעורבים בהליך רישוי עסקים למסעדה הינם:

מחלקת ההנדסה, כיבוי אש (תצהיר במקרה שהמקום המיועד ל 50 איש לכל היותר ששטחו עד 150 מ”ר לרבות סגירת חורף), משטרה (לעניין מסעדה המיועדת ל 200 איש ויותר או לעניין הגשת משקאות משכרים לצריכה במקום), נגישות ומשרד הבריאות

רישוי עסקים למטבח מוסדי מתייחס למעשה לפריט רישוי  4.2 א' מסעדה ומכירת משקאות משכרים לצריכה במקום (ושאינו עסק שעיקר עיסוקו במכירת משקאות משכרים לצריכה במקום ההגשה).

איתור מיקום למסעדה

אם טרם חתמת על חוזה שכירות / קניית נכס בו תוקם המסעדה, נדרש לבדוק האם יעוד המבנה הנדרש (מסחר) תואם את הנכס המדובר בפועל והאם אין חריגות בניה כגון תוספות גלריה, תוספות בניה וכו'…

האם אתה יכול לבצע בדיקה זו בעצמך?

קיימות שתי דרכים לקבלת המידע מהרשות:

  •  פניה למח' ההנדסה ברשות המקומית וקבלת מידע בע"פ (מידע זה הינו ראשוני ומוצג ללא אסמכתא).
  •  הגשת בקשה לחוות דעת מקדמית מהרשות, הליך שלוקח כחודש ימים.

לא תמיד תדע הכול – לא כל המידע חשוף וזמין ולא לכל נכס יש היסטוריה הרלוונטית לפעילות המבוקשת, ייתכן ומסעדות שפעלו בעבר במקום שילמו הון עבור "שימוש חורג" (והרישיון פג) או ייתכן שמעולם לא פעלה במקום מסעדה.

במצבים כאלה סיכוייך לפספס גבוהים, מה תקבל מאתנו?


בדיקת הנכס הנבחר

עם מציאת הנכס המבוקש משרדנו יערוך תיק מידע לגבי הנכס ספציפי מול דרישות מחלקת ההנדסה לרבות הצגת כל האסמכתאות הקיימות ברשות המקומית.

תכנון מטבח מסעדה

כדי לקבל רישיון עסק למסעדה יש לעבור בשלב הראשון חוות דעת מקדמית של משרד הבריאות.

יש לדעת שהתהליך לקבלת רישיון עסק למסעדות אינו מסתיים בתכנית אדריכלית של המטבח "לפי דרישות משרד הבריאות" (כפי שמספקים אדריכלים מסוימים או מתכנני מטבחים).

כדי שמסעדה תקבל רישיון עסק עליה לעמוד בכל הדרישות של רשויות רישוי עסקים האחרות – תברואה, איכות הסביבה, אינסטלציה, כיבוי אש ומשטרה.

הדרישות לעיתים מורכבות ונדרש לקבל את אישור כל המחלקות כאחד כדי לקבל את רישיון העסק המיוחל .

אנו נכין עבורך את המסעדה באופן מלא כך שתעבור את כל הועדות ותקבל רישיון עסק במהירות האפשרית.

רישיון עסק למסעדות – למה איתנו

א. עם תכנון עשרות מסעדות (בתל אביב ובשאר חלקי הארץ), החברה לרישוי עסקים בע"מ מנוסה מאוד בהתאמת מסעדות לדרישות רשויות הרישוי .

ב. אנו נספק לך תכנון אדריכלי כזה שיאפשר לך בכלל לפתוח את המסעדה ברישיון בשונה מאדריכל עצמאי שמחויב קודם כל לאומנות שלו ודרישות החוק (אם בכלל) פחות מוכרות לו ובעדיפות משנית.

ג. אנו מתנהלים מול כל רשויות הרישוי ומחויבים לתהליך מלא ,בשונה ממתכנן מטבחים שאינו מכיר לרוב את מכלול משרדי הרישוי (למעט משרד הבריאות) שהם חלק אינטגרלי מקבלת רישיון עסק.

ד. הצוות שנעמיד לרשותך ייתן לך מענה בכל היבטי התכנון המורכבים ובסנכרון מלא. כל פידבק המתקבל מרשות רישוי אחת נלקח בחשבון בזמן אמת לשינויים בשאר היבטי הרישוי.

תן לנו לסייע לך, צלצל עכשיו – 08-9316127.