הקמת עסק אינה עניין פשוט כלל. יש לדאוג לכל כך הרבה דברים על מנת שהעסק שלך יתפקד כמו שצריך, אחד מהם הוא כמובן רישיון לעסק. אם אתה עומד בפני פתיחת עסק חדש, חשוב שתדע כי ייתכן מאוד ואתה זקוק לרישיון עסק, אשר בלעדיו חל עליך איסור לפתוח את העסק שלך ולהפעילו. אחת המשימות הראשונות העומדות מאחורי השאלה איך להקים עסק? היא הוצאת רישיון לעסק. איך תדע האם העסק שלך חייב ברישיון או לא? איך תדע כיצד לקבל רישיון לעסק? ננסה להסביר כל זאת במאמר הבא.

רישיון לעסק – איך להוציא?

כאמור, רוב בתי העסקים בישראל הם טעוני רישיון עסק על פי חוק. אתה רוצה לברר האם גם אתה זקוק לרישיון על מנת להפעיל את העסק שלך? עליך לפנות אל מחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית בה אתם מתכנן לפתוח את העסק שלך. בכל רשות מקומית או מועצה בישראל, קיימת מחלקת רישוי עסקים, אשר תפקידה למעשה להנפיק רישיון לעסק, לתת אישורים שונים הקשורים בבתי עסק, היתרי בנייה לעסקים ועוד. במחלקת רישוי עסקים תוכל לבדוק האם העסק שאתה מתעתד לפתוח טעון רישיון או לא. במידה וכן, עליך לפתוח בתהליך ארוך לקבלת רישיון לעסק, בלעדיו, אסור לך להפעיל את בית העסק שלך.
מאחר ומדובר בהליך מסורבל ומתיש ומאחר והקמת עסק כרוכה במשימות רבות נוספות, מומלץ ביותר להיעזר בחברת רישוי עסקים לשם הוצאת רישיון לעסק. חברה המתמחה בתחום רישוי עסקים תלמד אותך איך להקים עסק, תסייע לך לעמוד בכל שלבי הליך רישוי עסקים בהצלחה ותאפשר לך לקבל את הרישיון במהירות האפשרית וללא סרבול וקשיים מיוחדים.

מוציאים רישיון לעסק – סוגי רישיונות

במידה ונאמר לך כי העסק שלך אכן טעון רישיון, עליך להגיש בקשה לרישיון עסק במחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית. שם תתבקש להגיש תכניות מפורטות של העסק שלך ומסמכים נוספים. בנוסף, תידרש לעמוד בדרישות של גורמים שונים כמו שירותי הכבאות, המשטרה ועוד, ולקבל אישור על כך, כחלק מהתהליך. ללא אישורים מתאימים מצד כל הגורמים הרלוונטיים, לא תוכל לקבל רישיון לעסק.
רוב בתי העסק בישראל מקבלים רישיון לעסק תקופתי, שתקף לתקופה של שנה עד חמש שנים, בהתאם לפעילותו של העסק. עסק הפועל ללא רישיון לעסק בתוקף, נחשב כפועל ללא רישיון ולכן חשוב ביותר לחדש את רישיון העסק בזמן.
רישיון לעסק נוסף שמוציאה הרשות הוא רישיון עסק זמני, שמונפק עבור עסקים זמניים, כגון קייטנות לדוגמה. כמו כן, ישנם עסקים אשר פעילותם אינה משתנה, להם אף יונפק רישיון לעסק לצמיתות עם הקמתם.
רישיון לעסק הינו בעל חשיבות עליונה, הן מבחינת בעל העסק אשר ללא רישיון למעשה עובר על החוק והן עבור ביטחון ציבור הלקוחות והעובדים בעסק.