פתיחת עסק זהו תהליך שדורש המון נחישות, סבלנות ותעוזה. בנוסף לכך, פתיחת עסק עצמאי או יזמות עסקית מכל סוג שהוא דורשות שעות על גבי שעות של עבודה מאומצת וסיזיפית, שאותה אתם נדרשים להשקיע מבלי לאבד את האופטימיות….
אז אם אתם נחושים להגשים חלום, ולפתוח עסק של משלוחי פרחים,  במאמר זה נסביר לכם איך להתחיל את העסק ברגל ימין.

צעד ראשון – רשיון עסק !

חוק רישוי עסקים מגדיר שיש כ-90 סוגים שונים של עסקים, שבעליהם חייבים לקבל רישיון עסק על מנת להפעילם. פירוש הדבר הוא, שאם העסק המתוכנן שלכם נכלל ברשימה –הדרך לפתיחתו צפויה להיות ארוכה ומייגעת, ולכן כדאי שתתכוננו לכך נפשית. גם חנות פרחים שעוסקת ב- משלוח פרחים  נמנית על רשימה זו.

קבלת רשיון עסק הינו תהליך ארוך ומורכב, שקשה להתמודד איתו ללא עזרת מומחים בתחום של רשיון עסק. בין אם אתם יודעים בוודאות שהעסק המתוכנן שלכם טעון רשיון עסק, ובין אם אינכם בטוחים בכך – אנחנו ממליצים להתייעץ תמיד עם חברה המתמחה בליווי וייעוץ עסקי בתהליכי הוצאת רשיון עסק – כדי שלא תמצאו את עצמכם פותחים עסק טעון רשיון עסק באופן בלתי חוקי , או לחלופין גוררים את התהליך של הוצאת רישיון עסק במשך שנה שלמה.

אז איך מוציאים רשיון עסק ?

• השלב הראשון בהוצאת רשיון עסק כולל רשיון עסק לעסקים מחייב אתכם לגשת לועדת רישוי עסקים של העירייה או המועצה המקומית שתחתיה אתם מתכננים לפעול. שם תידרשו למלא מסמכים עם פרטים אודותיכם, אודות העסק העתידי ואודות בעליו ומנהלו (בהנחה שאתם חולקים תפקידים אלו עם אנשים נוספים). לאחר שתסיימו, ועדת רישוי עסקים תחליט אם להמשיך לטפל בעסק שלכם, או לפסול את הבקשה לקבלת רשיון עסק כבר בהתחלה. אם ההחלטה תהיה להמשיך בתהליך של הוצאת רשיון עסק , תעברו לשלב הבא

• בשלב השני של הוצאת רשיון עסק , התיק שלכם יישלח לכל הגורמים הרלוונטיים, שיציבו לכם תנאים שאותם תצטרכו למלא, על מנת לקבל אישור והוצאת רשיון עסק . חשוב לדעת, שלעיתים קרובות התקנות שעסקים נדרשים לעמוד בהן הן מחמירות ביותר, ולכן כדאי לקבל ליווי בשלב זה מגורם המתמחה בתחום של קבלת רשיון עסק, על מנת למלא את כל התנאים בדיוק מירבי.

• לאחר שתמלאו את כל הבקשות של הגופים הממשלתיים, תודיעו להם על כך ותעברו ביקות רשיון עסק מטעם כל גוף, על מנת לוודא שאכן עמדתם בכולם. אם תתגלנה טעויות, תצטרכו לתקן אותן ולעבור את הבדיקות של הוצאת רשיון עסק שוב ושוב , דבר אשר עלול לבזבז לכם זמן רב מאוד.

• לאחר שתעברו את כל הבדיקות במסגרת הוצאת רשיון עסק , האישורים יועברו מטעם הגופים הרלוונטיים אל הועד לרישוי עסקים במועצה המקומית. כאשר יתקבלו כל האישורים הדרושים, תוכלו לקבל רשיון עסק ולהתחיל לעבוד!

כמובן, שיש שלבים נוספים מלבד הוצאת רשיון עסק , שיהיה עליכם לעבור בדרך לפתיחת העסק הנכסף. אך מדובר בשלב מהותי, אשר ההצלחה בו משפיעה באופן מכריע על שאר ההתנהלות שלכם בעסק – ולכן חשוב להשקיע בהליכי רשיון עסק את כל המאמץ הדרוש, כדי לעבור אותם במהירות ובהצלחה!