מעוניינים לקבל רישיון לעסק שנמצא בתחום שיפוט עיריית ת"א?

על מנת להתחיל בתהליך באופן עצמאי יש לגשת למחלקת רישוי עסקים בעיר תל אביב הנמצאת ברחוב פילון 5 (קומה 3)

טלפון :  03-5217182

שעות פתיחה :  ימים א'-ה', בשעות 12:00-08:00

למחלקה מענה טלפוני הפועל בימים א-ה בשעות 8:00-15:00

רצוי לברר טלפונית לפני הגעה שאכן מתקיימת קבלת קהל בתאריך הספציפי.רישיון עסק בתל אביב - החברה לרישוי עסקים

על אתר רישוי עסקים עיריית תל אביב

מחלקת רישוי עסקים בעיריית תל אביב הקימה אתר ידידותי ואינפורמטיבי המעודכן על בסיס יומיומי, הליך הרישוי הינו ממוחשב לאורך התהליך של הוצאת רישיון העסק בתל אביב על מנת להקל על בעלי העסקים.

לאחר פתיחת תיק במחלקת רישוי עסקים בעיריית ת"א תוכלו לעקוב אחר התקדמות הבקשה במערכת הממוחשבת (קיים בעוד רשויות רישוי אך לא בכולן).

עיריית תל אביב מאפשרת גישה למערכת הממוחשבת של ארכיון תיקי הבניין ובה ניתן לעיין בכ 70% מההיסטוריה של המבנים והעסקים וללמוד מכך .

את שאר המידע ניתן לקבל בפגישה מתואמת מראש עם המהנדסים  או בהזמנת תיק הבניין בארכיב הנדסה ברשות.

רישוי עסקים בעיר תל אביב

נציין את ת"א כדוגמא חיובית לכך שלמרות ההליך הרשמי כל עירייה עובדת בצורה ייחודית,  מה שמשפיע לגמרי על ההליך.

בד"כ לאחר הכנת תכניות העסק, יש לגשת לעירייה לפתוח את הבקשה, לשלם אגרה ולהגיש את התוכניות ולאחר מכן הבקשה מופצת לכל גורמי הרישוי.

בת"א לעומת זאת, תהליך הוצאת רישיון העסק מתחיל בבדיקת התכנית ע"י מהנדסת רישוי המחלקה, באישורה התכנית עוברת לבדיקת משרד הבריאות הבוחן את הבקשה עוד לפני הגשתה הרשמית ומחזיר את אישורו/הערותיו למח' רישוי עסקים. היתרון הינו קיצור ההליך מול משרד הבריאות היות ומהנדסות הרישוי נפגשות עם אנשי משרד הבריאות אחת לשבוע (בשונה לגמרי מרשויות רישוי אחרות בהן ההליך מול מ. הבריאות  עשוי לקחת מס' חודשים)

היתרון – אם יש הערות לתכניות (למשל השירותים שרציתם להוסיף לפיצרייה נמצאים במיקום שלא יאושר) ניתן לתקן את התכנית עוד לפני שהופץ לכל גורמי הרישוי .