מחלקת רישוי עסקים נמצאת באגף שפ"ע, רח' התנאים 1, יבנה.
מספר הטלפון במחלקת רישוי עסקים ביבנה : 08-9433351 מספר הפקס:  08-9433465.
שעות פעילות משרדי מחלקת רישוי עסקים ביבנה : ימים א' – ה' בשעות 08:00 – 15:30, ביום ב' גם בין השעות 16:00 – 18:30.מחלקת רישוי עסקים ביבנה, שלט עם הרחוב שלה

העיר המובילה בעסקים בעלי רישיון על פי חוק

העיר יבנה הפכה בשנים האחרונות להיות מוקד חדש ומעניין במיוחד לתעשיות בתחומי הטכנולוגיה והתעשיה העדינה. תנופת הבניה של העיר, האכלוס במשפחות צעירות ואיכותיות – כל אלה מצעידים את העיר יבנה אל מקום מכובד ביותר מבחינה יצרנית מתקדמת, ושם אותה במקום מכובד ביותר ברשימת הערים המתועשות והאטרקטיביות בישראל.
בנוסף, רמת המיסוי הנמוכה על עסקים ביבנה ושטחי הבניה הרבים, הופכים אותה מתאימה עוד יותר להקמת מפעלים ובנייני משרדים, המביאים לידי ביטוי גם את היכולות מעוררות ההתפעלות של האדריכלים והארכיטקטים באזור. כל אלה יוצרים אוירה נעימה מאוד לעובדים, משדרגים את שיתופי הפעולה בין חברות וארגונים בתוך העיר עצמה, ופותח אותה גם כלפי ערי העולם הרואים ביבנה עיר איכותית ומתקדמת שראוי לשים אליה לב.

מחקרים מראים כי רישוי עסקים ביבנה הוא מהמובילים בישראל

ריבוי העסקים והחברות מצדיק לא מעט תהליכי רישוי עסקים ביבנה, ומחקרים סטטיסטיים שנעשו, מוצאים כי העיר מובילה ללא ספק במספר העסקים שפעלו וקיבלו רישוי לפעולה, זאת בהתאם לחוק רישוי עסקים התשכ"ח. הסקר, שבוצע בקרב 27 ערים בישראל ופורסם בעיתון "דה-מרקר" מגלה, כי רישוי עסקים ביבנה מוביל לא רק בזכות המשמעת והאחריות של בעלי עסקים להיכנס לתהליך רישוי עסקים ביבנה ולהשלים אותו כנדרש בחוק, אלא גם לנוכח מדיניות העיריה המעודדת מאוד את העסקים לממש את התהליך עד סופו, הנזהרת שלא להערים קשיים על המעוניינים לבצע רישוי עסקים ביבנה ומקצרת את התהליכים הבירוקרטיים ככל האפשר.
במהלך בדיקות רישוי עסקים ביבנה, נמצא כי פרק הזמן הדרוש לביצוע רישוי עסקים ביבנה הוא מהקצרים ביותר בישראל, זאת לאחר שנבדקו עסקים בתחום הדפוס, הציוד הרפואי, הרהיטים והמתכת וכן עסקי מזון ואלקטרוניקה. כל בעלי עסקים אלה ציינו לחיוב את פעילות מחלקת רישוי עסקים ביבנה ואת הידידותיות הרבה שהם פוגשים בזמן ביצוע התהליך.
בשורה התחתונה, עולה כי העיר מדורגת במקום הראשון מבחינת שביעות הרצון של בעלי עסקים בה, שהשלימו רישוי עסקים ביבנה והתרשמו עמוקות מתפקודה של עירית יבנה בתהליך. נתונים אלה הם כמובן משמחים ומעודדים מאוד, ובעיקר מוכיחים כי ישנן רשויות מקומיות שראוי להם ללמוד את תהליכי רישוי עסקים ביבנה, ולרכוש ממנהלי המחלקה שם את יכולתיהם המצטיינות בפתיחות ושירותיות אל מול בעלי עסקים. אין ספק, כי בזכות מחלקת רישוי עסקים ביבנה מרגישים עסקים, כי הגיעו למקום הנכון ואין פלא כי העיר כולה מצויה בתנופת צמיחה.