תכנון מפעל בדרך כלל הינו הליך מורכב ונדרש לצורך כך ידע מעמיק בתקנות ובדרישות גורמי הרישוי המאשרים.

במקרים כאלה, תכנון נכון חוסך המון! תכנון לקוי עלול לגרור הוצאות חריגות מעבר לתקציב הנתון, עיכובים בפתיחת העסק עקב סירובי הגורמים המאשרים, תרשים זרימה לקוי אשר ישפיע על המפעל בטווח הארוך והרבה כאב ראש שהיה יכול פשוט להיחסך. החברה לרישוי עסקים תתכנן את מפעלך באופן מקצועי ע"פ דרישות הרשויות השונות ועל פי התקנות הנדרשות על מנת לעבור הליך רישוי חלק ויעיל ולקבלת רישיון עסק ורישיון יצרן במידה ונדרש.

להלן שלבי תכנון המפעלים במשרדנו:

1. נבצע סקירה מורחבת בעסק, נלמד את אופי פעילות העסק,  התמחותו, סוגי התוצ"ג, כמויות הייצור, אחסנה וכל הפרטים הרלוונטים.
2. נתכנן ונפיק דוחות חישובי שטחים למפעל העתידי, שטח כל מדורי המפעל וגודל כל מדור ע"פ תכניות גדילה עתידית.
3. נתכנן יחד עם נציג החברה את החלוקה לגושים, פריסת כל מדורי העבודה ובניית תרשים זרימה נכון לצורך יעילות וחיסכון בזמני שינוע.
4. נכין שרטוטים, תכניות העמדה הכוללות ציוד פנימי, מכונות קיימות ועתידיות, שטחי אחסנה, מרחקים והנדסת אנוש, הכנת פרשה טכנית המסבירה את כל פעילות המפעל מקבלת חומרי הגלם ועד להוצאת המוצר המוגמר.
5. נגיש את הבקשה במסגרת חוות דעת מקדמית מול הרשויות המאשרות, כגון: משרד הבריאות, שירות המזון, כיבוי אש, המשרד לאיכות הסביבה, משטרת ישראל.
6. נכין תכניות עבודה, פרוקים ובינוי כולל כתב כמויות, נפיץ את כל התכניות ליועצים השונים (יועץ בטיחות, חשמל, מיזוג אוויר, אינסטלציה, חניה) לצורך הכנת תכניות עבודה.ההליך מורכב אך "כאב הראש" הוא בעיקר שלנו. אנו יוצרים ומגישים תכניות לרשויות, מפעילים יועצים מקצועיים, מגיבים במהירות לכל דרישה, נותנים מענה לאירועים בלתי צפויים וכמובן חושבים על כל צרכייך בתהליך הרישוי.אנו נספק לך מענה מקצועי בכל מיקום בארץ תודות להיכרותנו הטובה עם הרשויות מהצפון ועד הדרום.בכל רגע ובכל שלב תוכל להתעדכן בכל המתרחש בתיק מרפרנט החברה שיוקצה לך בתחילת התהליך. מדיי חודש או בהתאם לצורך, תתקיים פגישת סטאטוס לצורך קידום הפרויקטים.

מפעל מזון

צור קשר עוד היום לקביעת פגישה ללא עלות – 08-9316127